3 ieteikumi, kā izvēlēties automašīnu

3 ieteikumi, kā izvēlēties automašīnu

Kad pienācis laiks iegādāties sev jaunu automašīnu, var izrādīties, ka uzdevums nemaz nav tik vienkāršs. Rūpīgi ir jāizvērtē gan finansiālais aspekts, gan arī savas vēlmes un vajadzības, jo ierasti automašīna ir kā ilgtermiņa ieguldījums.

Pirmais jautājums, kas jāizvērtē – iegādāties jaunu vai tomēr mazlietotu auto? Ir skaidrs, ka pilnīgi jauna automašīna ir prestižāka, turklāt automašīna būs teicamā tehniskā stāvoklī. Tomēr daļa autovadītāju dod priekšroku mazlietotam auto – galvenokārt jau cenas dēļ. Pilnīgi jauns auto maksā krietni vairāk, un, lai arī ir pieejams auto līzings, tomēr jauna spēkrata vērtība krītas ļoti strauji.

Izvēloties mazlietotu auto, jāņem vērā jau citi būtiski faktori. Lai arī sākotnējās izmaksas būs krietni mazākas, jārēķinās, ka vairāk nāksies ieguldīt auto uzturēšanā, turklāt pastāv risks iegādāties spēkratu, kas neattaisno uz to liktās cerības. Līdz ar to lietota auto izvēle jāveic sevišķi rūpīgi.

Izvērtējiet savas iespējas

Pirms apskatīt automašīnu piedāvājumu, jāizvērtē savas iespējas. Jārēķinās ne tikai ar sākotnējiem izdevumiem, bet arī ar auto uzturēšanas izmaksām. Apdomājiet savu budžetu un, ja nepieciešams kredīts vai auto līzings, izvērtējiet līguma nosacījumus un savas iespējas to savlaicīgi atmaksāt.

Apskatiet dažādus variantus

Svarīgi jau sākumā izveidot sarakstu ar būtiskākajiem kritērijiem auto izvēlē. Cena noteikti nav vienīgais faktors, kas to ietekmēs. Piemēram, ja auto vajadzīgs lielas ģimenes vajadzībām, tad īpaša uzmanība jāpievērš automašīnas ietilpībai.

Nav prātīgi iegādāties pirmo automašīnu, kas iepatikusies. Lai vēlāk nebūtu jāviļas, veltiet pietiekami daudz laika, lai apskatītu dažādus variantus.

Veiciet apskati klātienē

Automašīnas, kas atbilst Jūsu prasībām, noteikti aplūkojiet klātienē. Ja šķiet, ka pats nespēsiet novērtēt visus svarīgākos aspektus, pieaiciniet kādu zinošāku cilvēku, kurš zina, kam pievērst uzmanību auto apskates laikā.

Noteikti dodieties arī izmēģinājuma braucienā, lai novērtētu, cik komfortabli un droši jūtaties uz ceļa.

Tāpat arī vērts doties uz neatkarīgu servisu, kur tiks veikta automašīnas apskate. Ja pārdevējs šādai pārbaudei nepiekrīt, ir pamats domāt, ka viņam ir kas slēpjams.