3 soļi, kas aizvedīs pie īstās matu krāsas

Pārmaiņas ārējā izskatā ir veids, kā sievietes ne tikai atsvaidzina savu tēlu, bet arī uzlabo garastāvokli un vairo pārliecību par sevi. Jauns apģērbs un aksesuāri, pamanāms manikīrs, kā arī jauns matu griezums un matu krāsa liek ne tikai priecēt acis par sevi spogulī, bet arī celties, iztaisnot muguru un ar smaidu uz lūpām doties piepildīt visus savus sapņus.

Tagad, pavasarī, gadalaiku maiņas ietekmē daudzas sievietes noteikti alks pēc šādām pārmaiņām, tāpēc kārtējo reizi aktuāls kļūs jautājums – kura matu krāsa ir īstā? Kā izvēlēties īsto toni, lai matu krāsa tiešām piestāvētu un padarītu koptēlu izteiksmīgu? Šeit var palīdzēt trīs soļi, ar kuru palīdzību noteikt tieši sev piemērotākos matu krāsu toņus.

1. Jānosaka ādas krāsa un tās apakštonis

Viens no pirmajiem soļiem ceļā uz īstās matu krāsas un tās toņa izvēli, ir savas ādas krāsas noteikšana. Tas ir būtiski, jo krāsas un toņi savā starpā spēlējas, ietekmē viens otru. Kādas krāsu kombinācijas teicami papildina viena otru, bet citos gadījumos ādas un matu krāsa traucē izpausties īstajam personības šarmam un pat konfliktē.

Ādas krāsu iedala vairākos pamatipos – ļoti gaiša, gaiša, vidēja, iesauļota un tumša. Bet katra no šīm krāsām var būt ar atšķirīgu apakštoni. Tas var būt silts vai auksts. Tas arī ir iemesls, kāpēc bieži vien cilvēkiem ar šķietami vienādu ādas krāsu atšķirīgi izskatās matu vai apģērba krāsa. To vistiešākajā veidā ietekmē ādas apakštonis. Lai to noteiktu, saules gaismā jāapskata roku iekšpuse pie delnām, kur caur ādu vislabāk redzamas vēnas.

  • Vēss ādas apakštonis – vēnas caur ādu izskatās zilganas.
  • Silts apakštonis – vēnas caur ādu izskatās zaļganas.

Realitātē vēnas jebkurā gadījumā ir zilganas, bet caur silta toņa ādu, kura ir nedaudz dzeltenīga, veidojas efekts, ka zilais tonis izskatās kā zaļgans. Jāatceras, ka matu krāsai ir jāpapildina ādas apakštonis – tas nozīmē, ka pie silta apakštoņa ir jāliek vēsa toņa matu krāsa, bet pie auksta apakštoņa jākombinē silta toņa matu krāsa. Pie siltajiem matu krāsu toņiem var iedalīt šokolādes un riekstu brūno, oranžīgi sarkano, kā arī zeltaini blondo un citus. Bet populārākie vēsie matu toņi ir kastaņbrūnais, pelnu brūnais, tumši sarkanais un šampanieša blondais.

2. Būtiska loma ir arī acu krāsai

Ādas krāsa un apakštonis nebūt nav vienīgie faktori, kurus jāņem vērā, piemeklējot īsto matu krāsu. Būtiska loma ir arī acu krāsai. Zilgano un pelēcīgo acu īpašniecēm lieliski piestāvēs platīna blonda, gaiši blonda un arī pelnu brūna un blonda matu krāsa. Bet brūnām un zaļganām acīm teicami piestāvēs siltie apakštoņi, kas ietverti matu krāsā. Tā var būt zeltaini blonda, zeltaini brūna, arī bordo krāsa. Saskaņojot matu un acu krāsu, gan viena, gan otra labāk izcelsies un veidos izteiksmīgāku koptēlu.

Lai atšifrētu šos toņus, jāskatās nevis uz attēlu, kas redzams uz matu krāsas iepakojuma, bet gan uz ciparu kombināciju. Parasti tie ir divi vai trīs cipari, piemēram, 10.0 vai 8.34. Ko šie skaitļi nozīmē? Tā ir starptautiskā krāsu skala, kurā pirmais skaitlis nosaka dabisko krāsu un tās dziļumu, bet otras un trešais – nokrāsu un virstoni. Lūk, arī šīs skalas atšifrējums, lai jūs varētu ātrāk un precīzāk orientēties matu krāsu piedāvājumā.

  • Pirmais cipars: 1 melns, 2 brūns, 3 tumšs kastaņu, 4 vidējs kastaņu, 5 gaišs kastaņu, 6 tumši blonds, 7 intensīvi blonds, 8 gaiši blonds, 9 ļoti gaiši blonds, 10 platīna blonds.
  • Otrais un trešais cipars: 0 naturālais tonis, 1 pelnu, 2 matēts, 3 zeltains, 4 sarkans (varš), 5 sarkanviolets, 6 violets, 7 brūns.

3. Kādas ir garderobē dominējošās krāsas?

Bet trešais solis, kas arī dos artavu īstās matu krāsas izvēlē, ir savas garderobes izvērtēšana. Kādi ir tajā dominējošie toņi? Kurus apģērbu komplektus nēsājat visbiežāk? Mainot matu krāsu, ir īstais brīdis paeksperimentēt arī ar apģērba krāsām. Piemeklējiet tās, kurās jūtaties un izskatāties vislabāk. Kuras izceļ un akcentē gan jūsu personību, gan ādas un acu toni. Lai veiksmīgāk saskaņotu apģērbu un matu krāsu, lieti noderēs atcerēties dažas toņu kombinācijas, kas lieliski sader. Piemēram, ja garderobē dominē dzeltenie, oranžie, zaļganie un zeltainie toņi, tad laba matu krāsas izvēle būs zeltaini brūns, kastaņbrūns, arī zeltaini vai zemeņu blonds, kas īpašu aktualitāti ieguvis tieši pēdējās sezonās. Ja garderobē vairāk ir tādi izteiksmīgi un vēsi toņi kā zils, melns un vēsi sarkans, tad var izmēģināt platīna matu krāsu, arī pelnu blondu vai brūnu, kā arī varētu piestāvēt melna matu krāsa. Savukārt pelēki, violetie un silti sarkanie toņi lieliski saspēlēsies ar šokolādes brūno, smilšu blondo un citām siltajām matu krāsām.

Apskatiet plašo matu krāsu klāstu e-veikalā DOUGLAS.LV un pievērsiet uzmanību krāsas kodam, lai izvēlētos piemērotāko toni, kas saskanēs ar jūsu ādas un acu krāsu, kā arī papildinās garderobē dominējošos akcentus.