Dundagā priecē krokusiņu krāšņums

Dundagā priecē krokusiņu krāšņums

Laikam kļūstot siltākam, arī šogad dundadzniekus un atbraucējus priecē skaistie sīpolpuķu stādījumi. Tagad savu krāšņumu rāda dažādu krāsu krokusi, ko interesenti steidz iemūžināt fotomirkļos. Vēl plauks narcisītes un tulpes.

Pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs un saimnieciskā dienesta vadītājs Andris Kojro “Talsu Vēstīm” teic, ka šo puķu stādīšana pagastā sākusies vēl novada laikā. Ideju 1996. gadā noskatījis kādā pieredzes braucienā Dānijā, kur pie mājas redzēts šāds krokusiņu lauks. Ideja daudzus gadus nelikusi mierā, un pirms pieciem gadiem pie toreizejās novada domes ēkas arī iestādīti pirmie krokusu sīpoliņi, lai priecētu ne tikai vietējos, bet arī atbraucējus.

Stādījumus katru gadu papildina ar jauniem sīpoliņiem; tagad to kopskaits varētu būt ap tūkstoti.

/Foto: Ģirts Grenevics/

“Šīs puķes var redzēt gan pie pagasta mājas, gan Dundagas vidusskolas. Pašlaik redzamais un uzziedējušais ir tikai daļa no stādītā, jo tās vēl savu krāšņumu pilnībā nav izrādījušas. Tagad zied tās, kas stādītas agrāk, vēlāk priecēs arī jaunākie stādījumi. Puķu sīpoliņu izvēle mūsdienās ir plaša, atliek tik darīt! Kad krokusiņi būs noziedējuši, savu krāšņumu pagastā rādīs mazās narcisītes un tulpes,” saka A. Kojro. Arī viņš ikdienā novērojis, ka puķu krāšņums pievilina daudzus, kuri cenšas to iemūžināt fotomirkļos.

Lēnām notiekot gatavošanās arī Lieldienām, kad krokusiņos būs uzstādītas izkrāsotās Lieldienu olas; šogad plānots izvietot arī divus nelielus no plastikāta veidotus zaķus.