Aizvadīts jauniešu forums “Ko sēsi, to pļausi”

Aizvadīts jauniešu forums “Ko sēsi, to pļausi”

Talsu novada jauniešu forums “Ko sēsi, to pļausi” ir ikgadēja decembra tradīcija, lai atskatītos uz gada laikā paveikto, iedvesmotos un radītu jaunas idejas. Šis arī brīdis, kad paldies tiek pateikts labākajiem brīvprātīgajiem un noskaidrota labākā jauniešu organizācija.

Talsu novada jauniešu forums ir ikgadēja decembra tradīcija, lai atskatītos uz gada laikā paveikto. “Jo ikdienā mēs daudz kam paskrienam garām un neuzvelkam tādu kopsavilkumu. Bet gada beigās vari paskatīties, ka īstenībā ļoti daudz kas ir izdarīts. Pamācīties varbūt no tā, kas nebija izdevies, un ko vajadzētu darīt citādāk. Izcelt arī to, kas ļoti labi strādā. Un turpināt arvien vairāk un labāk,” stāsta Jaunatnes lietu speciāliste Līva Karlsone.

Forumam nosaukums “Ko sēsi, to pļausi”, un tā jauniešiem ir iespēja uzzināt, ko tad citi sēj un pļauj, piemēram, īstenojot savas idejas jauniešu iniciatīvu projektu konkursā. Šogad no 15 pieteikumiem atbalstīti desmit, kuri savām lieliskajām idejām saņēma finansējumu līdz 600 eiro.  “Viņi redz, kādas idejas tad ir īstenojuši jaunieši, un saka: “Bet es taču arī to varu izdarīt un dabūt finansējumu!”,” teic Līva Karlsone.

Šī arī diena, kad tiek noskaidrota labākā jauniešu organizācija, un tā šoreiz Dundagas vidusskolas skolēnu pašpārvalde. Jau pasniedzot balvu, komandu paslavēja par lielisku mērķi. Tā atzīst, viņiem bijis būtiski uzlabot vidi skolā, lai skolasbiedri justos patīkami. “Piepildīt kaut kādus mazos mērķīšus un sapnīšus, ko viņi paši kā skolēni, nebūdami pašpārvaldē, nevar īstenot. Mēs šogad jau baudām rezultātu, šis ir otrais gads, kad mēs iegūstam pirmo vietu. Mūs tas tieši motivē darīt vēl vairāk. Mums šis ir pēdējais gads, tāpēc mēs ceram, ka nākamie darīs tieši to pašu. Un vēl vairāk un vēl labāk,” stāsta Kristīne un Inese, Dundagas vidusskolas skolēnu pašpārvaldes dalībnieces.

Talsu novadā ir 4419 jaunieši. Forumā satikušies visi aktīvākie. Un 189 no viņiem pieteikušies brīvprātīgajam darbam. Forumā sumina tos, kas nostrādājuši visvairāk stundu, un tās šogad 189 Gabrielai Biezajai, bet otrs labākais rezultāts Vanesai Gobai. Viņa savākusi 171 stundu. “Es teikšu tā, ka stundu skaits ir atkarīgs no mana padarītā darba, bet es biju, piemēram, Rīgā uz volejbolu. Es biju četras dienas, un tad jau tās stundiņas savācās ātri, jo, kā no rīta sāc, tā vakarā beidz – kā pilna darba diena savācas,” skaidro brīvprātīgā darba veicēja Vanesa Goba.

Vanesa dara arī citus darbiņus, kas tiek novērtēts kā brīvprātīgais darbs. Piemēram, viņa palīdzējusi organizēt šo forumu un vada vienu no darbnīcām. Vanesa ir viena no tām, kas saprot, ka brīvprātīgais darbs ir arī ļoti laba lieta, ko pievienot savam CV. “Lai darba devējs redz, ko es esmu darījusi, ka esmu gatava arī tam, ko es turpmāk darīšu,” teic Vanesa Goba.

Forumā aizvadītas septiņas radošās darbnīcas, un to tēmas izvēlējušies paši jaunieši un viņu konsultanti. Tēmas dažādas, sākot no mentālās veselības līdz Eiropas jaunatnes dialogam.