Aizvadīts sekmīgākais gads neredzīgo sporta dzīvē

Aizvadīts sekmīgākais gads neredzīgo sporta dzīvē

Latvijas Neredzīgo sporta savienība (LNSS) – biedrība, kuras rūpju lokā ir veicināt neredzīgu un vājredzīgu cilvēku iekļaušanu sportā un iekļaušanu ikdienas sociālajā dzīvē caur sporta norisēm, aizvadījusi sekmīgāko pusgadu organizācijas dzīvē. Biedrība paralēli apmeklētām sporta sacensībām un dalībai starptautiskās sacensībās īstenojusi plašu semināru programmu, apmeklējot Latvijas reģionus, novadus un valstspilsētas, iepazīstinot ar iespējām neredzīgajiem sportot un pārējai sabiedrībai sniegt atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti.

“Esam guvuši pārliecību, ka kā organizācija, kā komanda spējam būt iedvesmojoši runātāji. Vērojot manus kolēģus mūsu publiskajos pasākumos novados esmu lepns, ka augam ar katru reizi, kad uzstājamies publikai un iepazīstinām ar plašo neredzīgo sporta spektru,” skaidro Imants Elstiņš, LNSS valdes loceklis.

Biedrības pārstāvis un projekta vadītājs Indulis Bumbieris pauž gandarījumu, ka ar papildus atbalstu īstenota virkne aktivitāšu. “Esam pilnveidojuši savu klātbūtni sociālo mediju platformās, konsultanti mums parādījuši ceļu – kā darīt labāk, kā būt pamanāmākiem un tas bija iespējams tikai ar papildus atbalstu LNSS darbā – pateicoties AIF projektam,” turpina I.Bumbieris.

“Mūsu uzdevums ir būt neredzīgo sporta atbalstam ikdienā. Īstenojam regulāros sporta pasākumus, organizējam plašas starptautiska mēroga neredzīgo sporta sacensības un cenšamies mūsu biedrus, aktīvākos un labākos no sportistiem atbalstīt arī lai viņi piedalītos liela mēroga sporta notikumos ārpus Latvijas robežām. Domāju līdz šim 2022.gads ievērties ļoti veiksmīgs Latvijas neredzīgo sportam.”

Uģis Skuja, biedrības valdes loceklis un prezidents

Kopumā LNSS aizvadījusi 8 seminārus klātienē Talsos, Jūrmalā, Rēzeknē, Dobelē, Jēkabpilī, Limbažos, Daugavpilī un Ventspilī.

“Viena no mūsu nepašaubāmajām vajadzībām ir redzīgo atbalsts un vārda vistiešākajā nozīmē “drauga plecs” pasākumos. Lieliski, ka pateicoties sociālo mediju spēkam mēs varam uzrunāt brīvprātīgos palīgus velo-tandēmu sacensībās, vieglatlētikā un citos sporta pasākumos. Jo vairāk ir brīvprātīgo, jo plašāku neredzīgo sportistu loku varam droši aicināt un jo raitāk varam aizvadīt arī pašas sporta sacensības,” uzsvēra LNSS izpilddirektors Artūrs Būda.

Latvijā populārākais neredzīgo sporta veids ir šoudauns – galda tenisam līdzīgs sporta veids ar kuru nodarbojas Latvijā un pasaulē.

Spēcīgas tradīcijas ir golbolam – hibrīdsporta veidam, kam tuvākais ierastais un sporta draugiem pazīstamais varētu būt handbols, jeb rokasbumba. Neredzīgajiem un vājredzīgajiem sporta entuziastiem valstī vienlīdz patīk arī šahs, dambrete, boulings, vieglatlētika, futbols, džudo, spēka trīscīņa, peldēšana, slēpošana, tandēma riteņbraukšana – cilvēkus vieno sports un prieks par uzvarām un uzkrātā pieredze, kas rodas zaudējumos.

Projekta “Biedrības Latvijas Neredzīgo sporta savienības darbības un kapacitātes stiprināšana” iespējama pateicoties finansējumam no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas, izmantojot Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentus, programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.

Latvijas Neredzīgo sporta savienība (LNSS) ir patstāvīga sabiedriska sporta organizācija Latvijas Republikā, kas uz brīvprātības principiem apvieno Latvijas neredzīgo sporta klubus un citus kolektīvus un individuālos biedrus. LNSS sadarbojas ar Starptautisko Neredzīgo sporta asociāciju (IBSA), Eiropas Neredzīgo sporta asociāciju un daudzām citām organizācijām, lai veicinātu neredzīgu cilvēku integrāciju sabiedrībā caur sportu.