Aizvadīts «Tet Rally Liepāja» Talsu novadā

Aizvadīts «Tet Rally Liepāja» Talsu novadā

Ar sešiem ātrumposmiem Talsu novadā sestdien tika uzsākta FIA Eiropas rallija čempionāta 2022. gada sezonas piektā posma «Tet Rally Liepāja» uzvarētāja noteikšana.

Pirmajā sacensību dienā dominanci parādīja liepājnieki Mārtiņš Sesks ar stūrmani Renāru Franci, kuri uzrādīja ātrāko rezultātu visos sešos ātrumposmos, dienas garumā turpinot palielināt pārsvaru un spēcīgi piesakot sevi cīņai par čempionu kausu.

Tā «Sports Racing Technologies» sagatavotā «Škoda Fabia Rally2 evo» automašīna arī otrajā rallija dienā visos ātrumposmos izvirzījās vadībā, un FIA Eiropas rallija čempionāta 2022. gada sezonas piektajā posmā «Tet Rally Liepāja» līdzās latviešu ekipāžai uz pjedestāla kāpa arī spāņi Efrens Larena ar Sāru Fernandezu (+1:10.9) un somi Miko Heikila ar stūrmani Samu Valeri (+1:11.6).

Cīņas karstums Talsu novada ātrumposmos radās ne vien no saules sniegtā karstuma viļņa un skatītāju atbalsta, bet arī spriedzes ātrumposmos.

Mārtiņš Sesks pēc lieliskā snieguma visas dienas garumā nodrošināja uzvaru arī Latvijas rallija čempionāta sezonas otrajā posmā.

Otro vietu sasniedza igaunis Gregors Jēts ar auto «Škoda Fabia Rally2 evo», zaudējot 40,6 sekundes, bet trešo — mūsu novadnieki Elviss Hermanis un Gatis Veilans ar automašīnu «Škoda Fabia Proto».

Latvijas rallija čempionātā — trešā vieta talseniekam

Latvijas rallija čempionāta kopējā ieskaitē LRČ2 klases braucējs Mārtiņš Sesks kopā ar stūrmani Renāru Franci dienas noslēgumā apsteidza otras LRČ2 ekipāžas — igauņu Gregora Jētsa un Timo Taniela pilotēto automašīnu, tādējādi izcīnot uzvaru Latvijas rallija čempionāta otrajā posmā. Savukārt līdz trešajai vietai aizsniedzās LRČ1 klasē braucošais talsenieks Elviss Hermanis ar Gati Veilanu, no uzvarētāja atpaliekot par mazliet vairāk nekā trim minūtēm.

No pirmās vietas atpaliekot par mazliet vairāk nekā trim minūtēm, trešajā vietā ierindojās telsenieki Elviss Hermanis un Gatis Veilans.
/Foto: Ronalds Sirba/

«Šīs bija manas pirmās sacensības ar «R5 Škoda» automašīnu. Pasākums bija bagāts ar daudz pārsteigumiem,»

pēc rallija noslēguma mediju sekretāram atzina E. Hermanis. «Mašīna ir jauna, un tā ir ļoti ātra. Katrā ziņā palīdzēja Talsu novada ceļi, kurus es labi pazīstu. Tā bija priekšrocība. Protams, lai ātri pabrauktu, stūrmanim ir liela loma, un tas nostrādāja perfekti. Braucām droši, pirmos četrus ātrumposmus salonā valdīja lieliska atmosfēra, pilnībā bez riska.

Beigās sapratām, ka Vorobjovs min uz papēžiem absolūtajā vērtējumā, tad atlikušajos posmos mazliet kāpinājām tempu. Savu plānu izdarījām un atstājām Vorobjovu aiz sevis, bet bija vairākas šaubīgas situācijas — izbraucām pa grāvi, pāris metrus pa krūmiem.

Ir, kur piestrādāt, bet, ja turpinājumā vienosimies ar komandu par nākotni, domāju, ka rezultāti būs labi!»

FIA Eiropas rallija čempionāta 2022. gada sezonas piektā posma uzvarētāji — M. Sesks un R. Francis

Grants ceļi pilotam Mārtiņam Seskam ar stūrmani Renāru Franci jau pirmajā 9,40 kilometrus garajā ātrumposmā «Strazde SS1 Strazde 1» ar pirmajiem metriem ļāva sasniegt pašu ātrāko laiku, lai gan kvalifikācijā viņi palika septītie.

Pēc diviem ātrumposmiem par M. Seska un R. Franča ekipāžas tuvākajiem sekotājiem bija kļuvuši pasaules čempionātā plašu pieredzi guvušais Haidens Padons ar automašīnu «Hyundai i20 Rally2», kā arī kvalifikācijas uzvarētājs Alberto Battistolli ar automašīnu «Škoda Fabia Rally2», tomēr trešajā ātrumposmā abas ekipāžas saskārās ar sarežģījumiem, izbraucot ārpus ceļa un zaudējot tik vērtīgo laiku, kamēr latviešu ekipāžu no uzņemtā ritma nevarēja izsist pat lietusgāzes. Pirms «Tet Rally Liepāja» izšķirošās dienas Dienvidkurzemes novadā Mārtiņa Seska un Renāra Franča pārsvars bija sasniedzis 22,9 sekundes.

Pirmajā sacensību dienā Talsos M. Seska ekipāža, pateicoties sešu Talsu novadā notiekošo ātrumposmu kopsummā uzrādītajam labākajam rezultātam, saņēma «Talsi» speciālo balvu. Tā nebija vienīgā, jo arī «SC Grupa/Eurovia» speciālā balva par ātrāko rezultātu ātrumposmā «SS 2 Mundigciems», kura maršruts ved gar skatpunktu «SC Grupa/Eurovia» nonāca liepājnieku ekipāžas rokās, bet sacensību noslēdzošajā dienā Liepājas novadā M. Sesks kolekcijai pievienoja «Ramirent» speciālo balvu par ātrāko rezultātu ātrumposmā «SS 8 Dinsdurbe».

Divas speciālās balvas no uzņēmuma «Fristads» par ātrāko rezultātu ātrumposmā «SS 3 Kāķīši» guva Mārtiņš Sesks, bet otru, kas pienākas ekipāžai, kas startē tikai Latvijas rallija čempionāta 2. posmā, saņēma talsenieks Elviss Hermanis ar automašīnu «Škoda Fabia Proto».

Kopumā Eiropas rallija čempionātā «Tet Rally Liepāja» piedalījās 50 ekipāžas no teju visām pasaules valstīm.