Arī Talsu novadā pirmie kūlas ugunsgrēki

Arī Talsu novadā pirmie kūlas ugunsgrēki

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pieredze liecina, ka ik pavasari daļa iedzīvotāju cenšas apkopt savas nesakoptās teritorijas – daļa aizdedzina neapkoptās platības ļaunprātīgi, daļu nodedzina bērni vai pusaudži spēlējoties vai apzināti dedzinot pērno zāli, bet daļa no kūlas ugunsgrēkiem izceļas no nepieskatītiem ugunskuriem vai arī nevērīgi izmestiem izsmēķiem. Aizvadītajās trīs diennaktīs Kurzemē saņemti 13 izsaukumi, kur degusi kūla – vairāki no tiem arī Talsu novadā:

  • Rojas pagastā, kur dega kūla 900m2 platībā;
  • Lībagu pagastā, kur dega kūla un krūmi 600m2 platībā;
  • Abavas pagastā, kur dega kūla 500m2 platībā;
  • Friča Blumbaha ielā Talsos, kur dega kūla 0,3 hektāru platībā.

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir sakopt savu īpašumu, tajā skaitā, pļaujot zāli, lai neveidotos kūla, kā arī 10 metrus platu joslu ap ēkām jāattīra no sausās zāles un kultūraugu atliekām. Papildus vairākas pašvaldības savos saistošajos noteikumos ir definējušas teritorijas sakopšanas prasības, piemēram, pieļaujamo zāles augstumu, tās pļaušanas biežumu utt. VUGD aicina iedzīvotājus iepazīties ar saviem pienākumiem teritorijas sakopšanas jomā un tos pildīt, lai novērstu kūlas degšanu.

Kūlas dedzināšanas rezultātā pērn izdega 934 hektāri Latvijas teritorijas, kas ir par 71,2% mazāk nekā 2019.gadā, kad bija izdeguši 3253 hektāri Latvijas teritorijas.

/Foto: no laikraksta “Dzirkstele” arhīva/