Latvijas Neredzīgo sporta savienība aicina uz tikšanos

Latvijas Neredzīgo sporta savienība aicina uz tikšanos

Lai apzinātu cilvēkus ar redzes traucējumiem, kuri būtu gatavi mainīt savu dzīvi un iesaistīties sporta aktivitātēs, Latvijas Neredzīgo sporta savienība (LNSS) aicina visus interesentus, jo īpaši pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, piedalīties klātienes informatīvajā seminārā „Iepazīsti #NeredzīgoSports ikdienu”. Tas norisināsies 18. martā plkst. 12.00 kinoteātra „Auseklis” telpās Talsos.

Semināra dalībniekiem būs iespēja tikties ar LNSS biedriem. Tiks demonstrēti sagatavoti video materiāli, lai sniegtu ieskatu sevišķos, īpaši neredzīgajiem un vājredzīgajiem veidotos, sporta veidos. Būs iespēja iepazīsties ar plašo neredzīgo sporta notikumu klāstu, kas, kā pirms pandēmijas, tā arī sarežģītajā pandēmijas ierobežojumu laikā, sekmīgi darbojās Latvijā līdz šim. Tiks sniegts arī ieskats par plānotajām aktivitātēm 2022. gadā.

Seminārs tiek organizēts, lai iepazīstinātu novada pašvaldības pārstāvjus, tostarp sociālās un izglītības jomas speciālistus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus un citus interesentus, par dažādām neredzīgo un vājredzīgo sporta platformas iespējām, tādējādi veicinot novada neredzīgo cilvēku dzīves un sociālās dzīves kvalitāti, kā arī lai dalītos ar informāciju par pielāgotajām sportošanas iespējām.

Diemžēl daudzi cilvēki Latvijā, kuriem pilnībā vai daļēji zudusi redze, nemaz nezina par daudzveidīgajām neredzīgo cilvēku sporta dzīves iespējām.

LNSS apvieno: Latvijas neredzīgo sporta klubus, citus kolektīvus, individuālos biedrus. Tā aktīvi darbojas, lai sniegtu iespējas nodarboties ar neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem pielāgotiem sporta veidiem: golbolu, šoudaunu, tandēmu riteņbraukšanu, šahu, dambreti, peldēšanu, vieglatlētiku un citiem. Sportot gribētājiem tiek organizēti treniņi un sacensības kā arī nodrošināta pārstāvniecība Paralimpiskā komitejā. Atbalsts tiek sniegts ikvienam, kurš vēlas nodarboties ar sportu.

Biedrību var atrast sociālā tīklā Facebook.com un mājaslapā lnsssports.lv vai sazināties e-pastā: lnsssports@gmail.com.