AS «Sadales tīkls» vizītē Talsos tiekas ar uzņēmējiem

AS «Sadales tīkls» vizītē Talsos tiekas ar uzņēmējiem

Otrdien, 6. jūnijā, Talsu novada pašvaldības administratīvajā centrā AS «Sadales tīkls» reģionālajā vizītē tikās ar pašvaldības pārstāvjiem un vietējiem uzņēmējiem, lai klātienē dalītos ar uzņēmumiem noderīgu informāciju par šā brīža aktualitātēm, tai skaitā gaidāmajām izmaiņām tarifos.

Uzņēmumu AS «Sadales tīkls» pārstāvēja un klātesošajiem sniedza prezentāciju, kā arī atbildēja uz jautājumiem korporatīvo klientu attiecību vadītājs Jurģis Vinniņš. Šādas vizītes norisinās visā Latvijā, un uzņēmuma AS «Sadales tīkls» uzteica Talsu novadu, sakot, ka šeit izrādīta salīdzinoši ļoti liela interese. Kā novēroja «Talsu Vēstis», uz tikšanos bija ieradušies gan pašvaldības kapitālsabiedrību, gan privāto uzņēmumu pārstāvji.

AS «Sadales tīkls» šīs tikšanās rīko, lai varētu klātienē dalīties ar uzņēmumiem noderīgu informāciju par dažādām aktualitātēm, tai skaitā gaidāmajām izmaiņām tarifos, aktualitātēm elektroenerģijas ražošanas jomā (fakti un prognozes), pakalpojumu jaunumiem.

AS «Sadales tīkls» korporatīvo klientu attiecību vadītājs Jurģis Vinniņš tikās ar pašvaldības pārstāvjiem un novada uzņēmējiem.
/Foto: Edgars Lācis/

Ieguvēji būšot lielie ražotāji

J. Vinniņš sniedza ieskatu plašā jautājumu lokā. Tajā skaitā par tarifa struktūru — kas to veido; kas jādara klientam; kas ietekmē tarifu maksu; sadales tarifa procentuālo salīdzinājumu dažāda profila uzņēmumiem (situācija, salīdzinājums Baltijas valstīs) u.c. Pāreja uz jauno tarifu būs automātiska un klientiem nebūs jāveic nekādas papildu darbības.

Runājot par jauno tarifu, kas stāsies spēkā 1. jūlijā, un konkrēti — uzņēmējdarbību, tika uzskatāmi parādīts, ka jaunais tarifs būs izdevīgs lieliem ražošanas uzņēmumiem, jo viņiem izmaksas palikšot mazākas. Vislielākais pieaugums, tā vismaz rāda pašreizējie aprēķini, būšot nelielām ražotnēm, biroja ēkām (+6%), savukārt maziem uzņēmumiem, piemēram, nelielam veikalam vai auto darbnīcai, tie varētu būt aptuveni +2%. Kā skaidro uzņēmums, jaunais tarifs stiprināšot konkurētspēju uzņēmumiem, kuri elektrības pieslēgumu izmanto efektīvi. Lielo uzņēmumu pārstāvji tikšanās reizē pauda cerību, ka šis prognozētais izmaksu samazinājums piepildīsies arī realitātē, pretējā gadījumā izmaksas par elektroenerģiju viņiem sastāda ļoti lielu izdevumu daļu.

Infografika no AS «Sadales tīkls».

Aicina izvērtēt patēriņa lietderību

Uzņēmuma pārstāvis aicināja klātesošos iegūt maksimālo labumu no pieslēguma, uzsverot — jo pilnvērtīgāk tiks izmantots elektrības pieslēgums, jo izdevīgāks tas būs. J. Vinniņš mudināja izvērtēt sava uzņēmuma patēriņa apjomu un raksturu, pārliecināties par patēriņa lietderību, plānot un izlīdzināt patēriņu, kā arī piemērot pieslēgumu savām faktiskajām vajadzībām. Turklāt aicināja konsultēties ar energospeciālistiem, jo tas var rezultēties ar būtisku ietaupījumu.

Tikšanās laikā tika atgādināts par iespējām uzņēmuma mājaslapā www.sadalestikls.lv, jo visus jautājumus un problēmas iespējams atrisināt e-vidē — energodati, padomi un pakalpojumi. Mājaslapā pieejams arī tarifu kalkulators, kas jo īpaši aktuāls pašlaik, tuvojoties jaunajam tarifu plānam.

Pēc vairākiem precizējošiem jautājumiem no uzņēmēju puses AS «Sadales tīkls» pārstāvi vēl sagaidīja virkne ar individuālajām konsultācijām, jo katram uzņēmējam ir savas situācijas, izaicinājumi un neskaidrības, uz ko viņi šajā reizē centās rast atbildes.

#SIF_MAF2023