Auto noma – izdevīga īstermiņā vai ilgtermiņā?

Auto noma – izdevīga īstermiņā vai ilgtermiņā?

 

Talsu un arī pārējie Latvijas iedzīvotāji reti izmanto auto nomas pakalpojumus. Atpūšoties ārzemēs, reizēm tiek paņemts nomas auto uz pāris dienām vai nedēļām. Arī tajās retajās reizēs, kad no veikala ir jāpārved lielāki pirkumi vai jāpārvācas uz citu dzīvesvietu var tikt iznomāts lielāks kravas auto. Lielāka gan ir iespēja, ka šādās reizēs mēģināsim sarunāt kādu draugu vai paziņu, kas izpalīdz ar pārvākšanos.

Tas viss ir loģiski un saprotami, taču šobrīd situācija ir mainījusies. Auto nomas pakalpojumi aptver ne tikai īstermiņa, bet arī ilgtermiņa auto īres iespējas. Rīgā daži uzņēmumi piedāvā iznomāt auto arī uz dažām minūtēm vai stundām un šim variantam ir savs specifisks cienītāju loks. Parasti gan īstermiņā auto tiek nomāts vismaz uz vienu dienu, bet ar ilgtermiņa nomu ir pavisam interesanta situācija.

Jūs apsverat iespēju pirkt līzingā vai par saviem līdzekļiem jaunu vai  mazlietotu auto? Nesteidzieties. Pašlaik Latvijā ir radusies iespēja auto nomāt uz vairākiem gadiem. Finansiāli auto noma Mobire – https://mobire.lv/ nereti ir izdevīgāk nekā pirkt līzingā. Papildus priekšrocības:

  • mēneša maksājums mēdz būt zemāks kā pērkot auto līzingā;
  • ietvertas visas apkopes, auto remonts, nodokļi, riepu maiņa, apdrošināšana (OCTA, KASKO);
  • pieejams maiņas auto, ja nomātais sabojājas;
  • termiņa beigās auto var izpirkt (ja ir tāda vēlēšanās);
  • nomas periodā var samainīt auto pret citas markas, modeļa auto;
  • bez pirmās iemaksas.

Pakalpojums pieejams privātpersonām un uzņēmumiem, kas vēlas optimizēt savas izmaksas un naudas plūsmu. Tas ļauj ietaupītos resursus ieguldīt uzņēmuma attīstībā un izvirzīto mērķu sasniegšanā. Vajadzības gadījumā iespējams arī sava auto parka pārvaldību uzticēt ārpkalpojumu sniedzējām.

Cik izmaksā auto noma?

Īstermiņa nomas cenas svārstās no 15 eur/dienā līdz vairāk kā 100 eur/dienā. Šeit visu nosaka auto izlaides gads, modelis, īres periods, autonomas cenu politika un transportlīdzekļa tehniskā komplektācija. Mēnesī tie būtu vismaz 450 eur par vairāk kā 15 gadus veca auto nomu. Protams, ka tas nav ne izdevīgi, ne patīkami.

Ilgtermiņā auto nomāšanai ir daudz draudzīgākas cenas. Maksājot 320 eur – 350 eur mēnesī ir iespējams iznomāt jaunu Škoda Fabia, Nissan Juke, Peugeot Partner vai Toyota Yaris. Piemaksājot vēl nedaudz, iegūsiet lietošanā vēl jaudīgāku un ietilpīgāku automašīnu. Jāatzīmē, ka šajā cenā ietilpst jau visi pieminētie labumi (auto remonti, nodokļi, riepu maiņa, apdrošināšana, apkopes, rezerves auto). Maksājot fiksētu ikmēneša rēķinu, tiek iegūts sirdsmiers, ka par auto pieejamību turpmākos gadus vairs nebūs jāuztraucas.

Vai nomāt auto ir izdevīgāk nekā pirkt?

Viss atkarīgs no jūsu mērķiem un iespējām. Ja runājam par cenu kategoriju, kurā ietilpst jauna vai mazlietota auto iegāde, tad auto noma var būt izdevīgāka. Cilvēkiem, kas apsver iespēju pirkt ļoti vecu auto cenā līdz 3000 eur un cer ar to braukt vismaz pāris gadus, auto īres cenas liksies pārāk augstas. Tiesa, šajos aprēķinos parasti netiek ņemts vērā, ka veca auto remontos nākas iztērēt pat vairāk kā 1000 eur gadā. Ja nepaveicas, summas, ko jāizdod par remontiem var kļūt būtiski lielākas.

Kopumā, ja vēlaties tikt pie jauna auto bez pirmās iemaksas, netērējot uzreiz vairāk kā desmit vai pat divdesmit tūkstošus eiro, noteikti ir vērts apsvērt priekšrocības, ko piedāvā auto nomāšana. Nesteidzieties. Veiciet aprēķinu. Salīdziniet un atklāsiet jaunas iespējas.

Ar dievu, auto remonti

Un uztraukumi, kas ar to saistīti. Auto noma nodrošina sirdsmieru. Iznomājot automašīnu, jums nav jāuztraucas par transportlīdzekļa problēmām vai remontiem. Nomas uzņēmums Mobire veic nepieciešamās apkopes un remontus, tāpēc varat būt droši, ka jūsu automašīna būs labā tehniskā kārtībā.

Būsim godīgi, ikviens auto remonts rada ne tikai papildus finansiālus tēriņus, bet arī stresu. Auto dīkstāves laikā ir jāmeklē cits pārvietošanās līdzeklis, remonta izmaksas nav prognozējamas, bet rindas pie labiem meistariem var būt pat vairāku mēnešu garumā. Remontēt nezināmā servisā var, bet rezultāts var nebūt iepriecinošs ne finansiāli, ne paveikto darbu kvalitātes ziņā.

Atbilstoša auto modeļa izvēle

Jauns auto, lietots auto – jautājumi vienmēr ir vieni un tie paši. Kuru auto izvēlēties? Kurš būs ekonomiskāks, mazāk plīsīs? Par laimi, īrējot auto, par remontiem nav jāuztraucas un atliek skatīties citus faktorus – degvielas patēriņš, salona ērtums, bagāžnieka ietilpība u.c. sīkās detaļas, kas ir šķietami mazsvarīgas, bet, lietojot auto ikdienā, gana nozīmīgas.

Auto nomas katalogā internetā jūs varat atlasīt sev automašīnu – https://mobire.lv/automasinu-noma/ pēc automašīnas markas, modeļa, degvielas veida (benzīns, dīzeļdegviela, elektriskais, hibrīdauto) un ātrumkārbas veida (manuālā, automātiskā). Ja neatrodat meklēto, ir vērts piezvanīt vai atrakstīt, lai pārliecinātos, ka kāroto auto nevar pasūtīt speciāli jums. Pašreizējos apstākļos, kad auto pieejamība ne vienmēr ir tik plaša, kā varētu vēlēties, šāda iespēja ir noteikti jāizmanto.