Vasaras riepas: Viss, kas jums ir jāzina

Vasaras riepas: Viss, kas jums ir jāzina

Iespējams, esat dzirdējuši par vasaras riepām, bet ko jūs par tām zināt?

Kāpēc jums vajadzētu apsvērt iespēju iegādāties vasaras riepas? Kā tās atšķiras no ziemas riepām?

Tāpēc mēs esam izveidojuši šo rakstu, lai novērstu jebkādas neskaidrības. Šeit ir viss, kas jums jāzina par vasaras riepām.

Kāda ir atšķirība starp vasaras riepām un ziemas riepām?

Vasaras un ziemas riepas atšķiras trīs galvenajos veidos; gumijas saturs, struktūra un protektora raksts. Galvenais vasaras riepu izmantošanas iemesls ir tas, ka tās uzlabo veiktspēju uz ceļiem pie siltākām temperatūrām. Vasaras riepas ir paredzētas lietošanai temperatūrā virs 7°C, savukārt ziemas riepas ir radītas tā, lai tās būtu drošas temperatūrā, kas ir zemāka par -7°C.

Vasaras riepām ir cietāks gumijas sastāvs, kas nodrošina labāku saķeri uz sausa un slapja ceļa. Vasaras riepu protektora raksts ir seklāks nekā ziemas riepām, kas palīdz uzlabot auto vadāmību uz ceļa. Tomēr vasaras riepas paliek cietākas, kad temperatūrā paliek zemāka par 7°C, līdz ar to pasliktinās riepu veiktspēja.

Ziemas riepas ir izstrādātas izmantojot atšķirīgu gumijas sastāvu, kas paliek elastīgs pat zemākajās temperatūrās, lai saglabātu saķeres īpašības. Protektora raksts ir dziļāks, lai uzlabotu saķeri uz ledus un sniega. Protektora rievas palīdz efektīvāk izkliedēt ūdeni un sniegu.

Kas notiek, ja vasarā izmantojat ziemas riepas?

Galvenā problēma ar ziemas riepu ekspluatāciju vasarā ir pasliktināta veiktspēja. Pārvietojoties pa siltiem, sausiem ceļiem, ziemas riepas ātrāk nodilst, tādēļ tās būs jāmaina ātrāk. Salīdzinot ar vasaras riepām, vadāmība un saķere ir sliktāka, jo ziemas riepas, galvenokārt ir paredzētas aukstiem, slapjiem, apledojušiem vai sniegotiem ceļiem. Ziemas riepu lietošana samazina degvielas ekonomiju vasaras mēnešos.

Latvijā nepastāv likuma, kas paredz obligātu ziemas riepu (bez radzēm) maiņu vasaras sezonā, taču tas nenozīmē, ka riepu maiņu nav jāveic. Iestājoties siltākam laikam, mēs iesakām nomainīt ziemas riepas pret vasaras riepām.

Neaizmirstiet ielūkoties Jaunasriepas.lv mājaslapā, lai atrastu noderīgu informāciju par riepām.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.