Posmā «Valdemārpils—Rude» vēl dažus gadus nāksies lauzt auto

Posmā «Valdemārpils—Rude» vēl dažus gadus nāksies lauzt auto

«Talsu Vēstu» redakcijā vērsusies Talsu novada iedzīvotāja (vārds, uzvārds redakcijai zināms), kura pauž savu sašutumu par slikto ceļa stāvokli ceļa posmā «Valdemārpils—Rude». Kā noskaidrojām, ar savu neapmierinātību cilvēkiem nāksies sadzīvot vēl labu laiku.

«Kad šo ceļa posmu beidzot sakārtos? Vairākus gadus pēc ziemas tiek lāpītas bedres, kuras ir cita pie citas. Vai būtu vajadzība iet automašīnas tehnisko apskati, lai mašīna būtu piemērota ceļam, ja ceļš nav piemērots mašīnai ar tikko veiktu apskati? Ļoti ceru, ka šī problēma beidzot tiks risināta tuvākā gada vai divu laikā!» pauž Talsu novada iedzīvotāja.

Ceļu veido ielāps uz ielāpa. /Foto: Edgars Lācis/

Valsts SIA «Latvijas Valsts ceļi» Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova stāsta, ka attiecīgā ceļa posma seguma pārbūve iekļauta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotajā ceļu remontdarbu programmā sakarā ar Administratīvi teritoriālo reformu (ATR). Tuvākajā laikā plānots izsludināt iepirkumu projektēšanas darbiem. Vaicāta, kad varētu uzsākties reālie ceļa posma atjaunošanas darbi, SIA «Latvijas Valsts ceļi» pārstāve teic, ka tas atkarīgs no tā, cik raiti ies ar projektēšanu un vai tad, kad projekts būs gatavs, ATR ceļu programmas posmiem piešķirs naudu. «Ja viss notiek, kā vajag, 2025. gadā varētu notikt darbi,» precizē A. Kononova.

Respektīvi, nav garantijas, ka šī posma būvdarbiem līdzekļi vispār tiks piešķirti, un cilvēki var vien cerēt, ka tas notiks. Līdz tam nāksies sakost zobus un turpināt ikdienā pārvietoties pa ceļu, kas ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī, tādējādi pastiprināti bojājot savus spēkratus.