Ceļvedis pareizā putekļsūcēja izvēlei

Pērkot putekļusūcēju, jāņem vērā diezgan daudz dažādi faktori. Mēs esam aprakstījuši dažus faktorus, kurus apskatot vēlēsieties būt uzmanīgi, pirms pieņemat lēmumu par to, kurš putekļusūcēja veids ir vislabākais jūsu mājām.

Cik liela ir jūsu māja?

Vai jūsu māja ir liela, ar vairākiem stāviem un dažāda veida grīdām? Vai arī jūs dzīvojat daudzdzīvokļu mājā vai dzīvoklī ar nelielu grīdas laukumu, kuru vēlaties kopt? Tvertņu putekļusūcēji un vertikālie putekļusūcēji ir lieliski piemēroti mājām ar vairākiem stāviem, savukārt, nelielām telpām ideāli piemēroti būtu putekļusūcēji roboti.

Kāda veida grīdas jums ir?

Cietkoksne, lamināts, linolejs vai paklājs? Jūsu mājās esošie grīdas seguma veidi ietekmēs jūsu izvēlēto putekļusūcēju veidu. Ja vēlaties veikit uzkopšanu pārejot no dažādiem grīdas segumiem, nemainot uzgaļus un iestatījumus, ieteicams apsvērt vairāku virsmu vertikālo putekļu sūcēju, lai būtu ērti izmantot un tīrīt visu māju. Vai arī, ja jums patīk ideja par garu šļūteni un lielu putekļu tvertnes ietilpību, jūs varētu atrast tvertnes putekļusūcēju piemērotāko jūsu vajadzībām.

Vai tev ir mājdzīvnieki?

Ja jums ir mājdzīvnieki, jūs zināt, ka mājdzīvnieku spalvas ir viegli redzamas uz paklājiem, grīdām un mēbelēm, taču jāņem vērā arī mājdzīvnieku blaugznas. Blaugznas ir mikroskopisks alergēns, un, ja vēlaties to samazināt vai pārliecināties, ka tīrīšanas laikā jūs nefiltrējat alergēnus gaisā, jums būs nepieciešams putekļu sūcējs ar HEPA filtru. Daži vertikālā putekļsūcēja modeļi uztvers līdz pat 99% alergēnu, atstājot gaisu, ko elpojat, tīru.

Vai jums ir nepieciešams viegls putekļusūcējs ātrai tīrīšanai vai kāpnēm?

Ja jūsu mājās ir kāpnes un jūs zināt, ka pārvietosiet putekļsūcēju augšā un lejā, svars var būt ļoti būtisks putekļusūcēja izvēlē. Rokas putekļsūcējs ir ārkārtīgi viegls un var veikt arī ātrus tīrīšanas darbus un būs ideāli piemēroti kāpnēm un ātriem uzkopšanas darbiem, kuriem nav nepieciešama īpaša vai dziļa tīrīšana.

Cik bieži vēlaties veikt tīrīšanu?

Ja jūs vēlaties, lai katru dienu atgriežoties mājās no darba jums ir tīras grīdas, jūsu labākā izvēle būs putekļusūcēji roboti. Daži robotu putekļusūcēju modeļi pat ļaus jums iestatīt grafiku, lai tie katru dienu tīrītu vienā un tajā pašā laikā.

Tehnoloģijas un funkcijas, kuras vēlaties apsvērt

Pirms dažām desmitgadēm vienīgā izvēle būtu bijusi vienkāršs tvertnes putekļusūcējs ar īsu šļūteni un putekļu maisiņiem, ko iztukšot. Jaunākie putekļsūcēji ir atjaunināti un pielāgoti līdz detaļām, viss nepieciešamais vienā ierīcēm ar dažādām funkcijām un iespējām.

Putekļsūcēji ar vislabāko sūkšanas spēju

Ceļot netīrumus un gružus no grīdas un paklājiem, galvenā funkcija ir sūkšana. Jaunākajos putekļsūcējos ir iebūvētas tehnoloģijas, kas nodrošina vislabāko sūkšanas spēju katrai virsmai, kas ļauj pielāgot to videi atkarībā no nepieciešamības.

Pielāgojami augstuma iestatījumi

Dažiem putekļusūcēju modeļiem ir regulējami augstuma iestatījumi, kas automātiski pielāgojas nepieciešamajam augstumam, lai būtu ērti un vienkārši uzkopt gan cietkoksnes grīdas, gan paklājus.