Kādu segumu izvēlēties grīdai?

Esat nonācis pie secinājuma, ka nepieciešams mainīt mājoklī esošo grīdas segumu? Lieliski! Taču, kurš no segumiem būs vispiemērotākais tieši Jūsu prasībām – demokrātiskais lamināts, praktiskās luksusa vinila flīzes (LVT) vai varbūt pārsteidzoši izturīgais masīvkoka parkets? Lai atvieglotu jūsu izvēli un precīzi atspoguļotu populārāko grīdas segumu priekšrocības un trūkumus, aicinām jūs atvēlēt dažas minūtes laika, lai iepazītos ar būtisku informāciju, kas jāzina ikvienam jauna un kvalitatīva grīdas seguma kārotājam.

Parkets – dabisks stils un izcila trokšņu izolācija

Tiem, kuri īpaši iecienījuši dabīgos grīdas seguma materiālus, noteikti jāapdomā tradicionālā vai masīvkoka parketa ieklāšana. Parkets ir 100 % dabisks materiāls, kas izceļas ar tā augsto izturību un izcilo trokšņu apslāpēšanas spēju – lielisks variants daudzīvokļu ēkas vajadzībām. Jāteic, ka parketa labās īpašības visbiežāk rezultējas arī visai augstā cenu zīmē, tāpēc šī grīdas seguma iegādē var noderēt tāda opcija kā mājokļa kredīts. Lielāku ieceru īstenošanai tiek izmantoti arī īstermiņa aizdevumi.

Lamināts – lieliska cenas un kvalitātes attiecība

Laminātu parasti iesaka iegādāties cilvēkiem, kas lūkojas pēc labākās cenas un kvalitātes attiecības. Šis materiāls ir veidots no vairākiem slāņiem to skaitā aizsarglaminējuma, kas pasargās grīdas segumu no dažādu skrambu un bojājumu rašanās. Runājot par lamināta pamanamākajiem mīnusiem, jāuzsver šī materiāla slidenā virsma un antistatiskās apstrādes trūkums, kas nozīmē, ka lamināts diezgan viegli piesaista putekļus, taču, neskatoties uz to, laminātu visbiežāk raksturo kā pietiekoši labu izvēli mājokļiem, kas aprīkoti ar siltajām grīdām.

Luksusa vinila flīzes (LVT) – izcila izvēle koridoriem, virtuvēm un vannas istabām

Ja lūkojaties pēc ideālā grīdas seguma tādām mājokļa telpām kā vannas istaba, virtuve un koridors, noteikti apsveriet LVT jeb luksusa vinila flīžu iegādi. LVT savās īpašībās nedaudz atgādina jau iepriekš pieminēto laminātu, proti, ir nodilumizturīgs un aprīkots ar augšējo materiāla aizsargslāni. Šis materiāls ir viegli kopjams un, atšķirībā no lamināta grīdām, LVT grīdas neslīd, ir antistatiskas un lieliski apslāpē skaņu. Labs risinājums ne tikai mājokļiem, bet arī noslogotām biroja telpām!

Linolejs / PVC segums – plaša krāsu un dizainu izvēle

Lai gan linolejs diezgan bieži tiek jaukts ar PVC jeb polivinilhlorīdu, šie grīdas segumi patiesībā ir visai atšķirīgi. Linolejs būs īpaši piemērots ieklāšanai priekšnamos, kur regulāri nākas saskarties ar mitrumu, dubļiem un citiem netīrumiem  –  pateicoties šī materiāla augstajai mitrumizturībai un netīrumu «atgrūšanas» īpašībām. Savukārt PVC būs piemērotāks ieklāšanai dzīvojamās telpās – tas ir daudz biezāks un mīkstāks par linoleju, tādējādi nodrošinot lielāku komfortu Jūsu pēdām. Tiesa, gan linolejam, gan PVC ir kas kopīgs – abi no šiem materiāliem ir pieejami ārkārtīgi plašā toņu un dizainu klāstā.

Marmora plāksnes – grezns un ilgmūžīgs risinājums

Marmora plāksnes, bez šaubām, ir viens no cenā dārgākajiem grīdas seguma materiāliem, taču tajā pašā laikā arī visilgmūžīgākais no visu pieejamo materiālu klāsta. Šīs plāksnes tiek apstrādātas ar speciālu teflona kārtu, kas marmoru padara spīdīgu un izturīgu gan pret ūdeni, gan dažnedažādiem traipiem. Kā galveno marmora trūkumu noteikti jāuzsver šī materiāla sarežģīto ieklāšanu un, protams, arī marmora augsto izcenojumu. Lai mazinātu marmora seguma negatīvo ietekmi uz Jūsu maciņu, Jums varētu noderēt īstermiņa aizdevumi, kas parūpēsies par finansiālā sloga sadalīšanu ilgākā laika periodā.

Jauns grīdas segums var rosināt veikt arī citus remontdarbus mājoklī. Piemēram, ja ir tāda problēma kā tapešu lobīšanās, šeit var uzzināt vairāk par iespējamiem risinājumiem. Ja nepieciešami nopietnāki remontdarbi, noderēt var mājokļa kredīts remontam, ko var saņemt bez laikietilpīgu formalitāšu kārtošanas.