Cer sakārtot sporta laukumu pie Valdemārpils vidusskolas

Cer sakārtot sporta laukumu pie Valdemārpils vidusskolas

Elektroniskajā iepirkumu sistēmā izsludināts Talsu novada pašvaldības iepirkums par Valdemārpils sporta laukuma pārbūvi. Plānotie darbi, ja tiem būs iespējams piesaistīt finansējumu, paredz laukuma atjaunošanu, lai skolēniem sporta mācību stundas nodrošinātu mūsdienīgā un drošā vidē, kā arī dotu iedzīvotājiem iespēju brīvā laika pavadīšanai.

Izsludinātajā iepirkumā redzams, ka pašvaldība sporta laukuma sakārtošanai paredzēto līgumcenu noteikusi 800 tūkstošus eiro apmērā, neieskaitot Pievienotās vērtības nodokli. Par to plānots laukumā ieklāt mākslīgo zālienu futbola spēlēšanai, atjaunot skrejceļu, sakārtot tāllēkšanas, lodes grūšanas un vieglatlētikas sektoru, ierīkot lietus ūdens savākšanas sistēmu un apgaismojumu, lai laukums būtu izmantojams arī iedzīvotājiem sportošanai diennakts tumšajā laikā. Teritoriju plānots iežogot, nodrošinot laukuma pieejamību ikvienam interesentam, iecerēts uzstādīt video novērošanas kameras.

«Plānojam izveidot visu infrastruktūru, kas nepieciešama, lai nodrošinātu mācību programmas «Sports» apguvi.

Pašreiz bērniem Valdemārpilī ir ierobežotas iespējas nodarboties ar sportu. Kaut ko viņi mēģina, bet, ja ir lietus, skrejceļi ir ūdenī.

Projektu vadības daļas vadītāja, Aiva Dimante

Sākotnēji bija plānots laukumā uzstādīt arī tribīnes, taču, ņemot vērā, kādas ir būvniecības izmaksas, esam no šī aprīkojuma atteikušies,» saka pašvaldības pārstāve. Pēc viņas teiktā, būvprojekts šīs teritorijas sakārtošanai izstrādāts 2017. gadā. Noticis arī viens iepirkums, taču toreiz idejas īstenošanai nav bijusi iespēja piesaistīt finansējumu, jo pašvaldība šādu finansējumu no sava budžeta ieceres ītenošanai nevar novirzīt. Tāpēc toreiz deputāti pieņēma lēmumu šo projektu neīstenot finansējuma trūkuma dēļ.

Lai sakārtotu minēto teritoriju, pašvaldība cer, ka vietvarām šogad atkal būs pieejams grantu konkurss finansējuma saņemšanai, līdzīgi kā tas bija pērn, kad novads grantu saņēma Ķēniņkalna labiekārtošanas darbiem Talsos. Pašvaldībai pašai šādu līdzekļu budžetā neesot. A. Dimante teic, ka, lai pretendētu uz grantu, pērn tiem bija jābūt augstas gatavības projektiem, kas nozīmē, ka arī iepirkuma rezultātam par veicamajiem darbiem bija jābūt zināmam. «Tāpēc arī esam izsludinājuši iepirkumu, lai brīdī, kad būs izsludināta pieteikšanā grantam, mēs varētu pieteikties,» turpina A. Dimante. Viņa izsaka cerību, ka šī iespēja būs pavasarī un pašvaldība arī saņems grantu, lai būvdarbus varētu uzsākt jau šī gada vasarā.

Valdemārpils vidusskolas stadionā nav ieguldīti līdzekļi kopš skolas atvēršanas 1980. gadā, «Talsu Vēstīm» atklāj mācību iestādes direktors Andris Dzenis. Interesējoties, kāpēc šo gadu laikā stadiona sakārtošana atstāta pēdējā, viņš skaidro, ka pirms vairākiem gadiem prioritāri bija skolai nomainīt logus, pēc tam — sakārtot sporta zāli. Tagad kārta pienākusi sporta laukumam. «Tas nav tikai mans viedoklis, bet arī vecāku paustais, ka šīs teritorijas sakārtošana ir nepieciešama, lai varētu notikt skolā normālas sporta stundas. Laukums būtisks ne tikai skolēniem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem, ko viņi izmanto savos brīvajos brīžos. «Agrāk skrejceļš bija klāts ar izdedžiem, laukumā nekad nav bijusi drenāžas sistēma, kas apgrūtina tā izmantošanu, jo krājas ūdens. Laukums ir nelīdzens, kurmji un laiks ir darījis savu. Iepriekšējos gados ir bijušas zināmas prioritātes. Ap 2007. gadu skolai aktuāli bija nomainīt vecos logus. Pēc tam tika runāts par sporta zāles atjaunošanu, kas izdarīts 2012. gadā. Ir bijuši secīgi soļi, jo katra iecere atduras pret finansējumu. Tāpēc es ļoti priecātos, ja šo projektu izdotos īstenot,» pārdomās dalās skolas direktors.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.