Cilvēki satraukušies par ūdens kvalitāti

Cilvēki satraukušies par ūdens kvalitāti

Talsu novada pašvaldība un SIA «Talsu ūdens» 5. septembrī publicēja informāciju, ka Talsos, Stendē un Valdemārpilī ūdenī konstatēta koliformu klātbūtne. Uzņēmums aicina iedzīvotājus nesatraukties un vēlas mazināt cilvēku bažas par ūdens kvalitāti.

SIA «Talsu ūdens» informē, ka sakarā ar iespējamu koliformu klātbūtni dzeramajā ūdenī Valdemārpilī līdz 12. septembrim, bet Stendē un Talsos līdz 19. septembrim (ūdensapgādes sistēmas dezinfekcijas pabeigšanai) ūdeni var lietot uzturā pēc tā novārīšanas.

Pēc dezinfekcijas Valdemārpilī pirmdien, 11. septembrī, un otrdien, 12. septembrī, ūdenim iespējams hlora aromāts. Pēc dezinfekcijas Talsos un Stendē no piektdienas, 15. septembra, līdz otrdienai, 19. septembrim, ūdenim iespējams hlora aromāts. Ieteicams regulāri notecināt ūdeni, lai dezinfekcijas līdzeklis nonāk visā apgādes sistēmā.

Koliformas baktērijas ir mikrobioloģiskie kontrolrādītāji, kuru noteikšana nepieciešama vispārīgās mikrobioloģiskās kvalitātes raksturošanai, bet kuru pārsniegumi nav bīstami cilvēka veselībai. /Foto: Edgars Lācis/

Šāda situācija radusies, jo vasaras periodā, kad skolās ir brīvlaiks un bērnudārzi ir maz apmeklēti, ir mazs ūdens patēriņš, tas ietekmē ūdensapgādes sistēmas higiēnu, pasliktinot ūdens kvalitāti. Mazais ūdens patēriņš veido stāvošu ūdeni, kas veicina baktēriju augšanu. Šis risks rodas, piemēram, neapdzīvotos īpašumos, periodiski izmantotās telpās un neizmantotos cauruļvadu posmos. Lai atjaunotu dzeramā ūdens kvalitāti visā apgādes sistēmā, SIA «Talsu ūdens» organizē dezinfekcijas procesu, lai katram atsevišķam patērētājam tas nebūtu jāveic patstāvīgi. Dezinfekcijas laikā ūdeni atļauts lietot uzturā, pārtikas ražošanā un sadzīvē. Varbūt vietām ūdenim būs novērojama neliela hlora piegarša un aromāts.