Darbs loģistikā – loģiska izvēle!

Darbs loģistikā – loģiska izvēle!

 

Darba tirgū vienmēr valda paradokss, jo darba meklētāji sūdzas, ka darba nav, kamēr darba ņēmēji sūdzas, ka nevar atrast labus darbiniekus. Šī pretruna parasti rodas vienkārša iemesla dēļ – darba meklētājiem trūkst tāda darba, kas viņiem derētu, bet uzņēmumiem trūkst speciālistu, kas atbilstu viņu vakancēm. Darbs loģistikā šādā ziņā var būt izņēmums, jo vakances šajā jomā ir tik dažādas, ka varat būt droši – jūs noteikti atradīsiet kaut ko sev atbilstošu!

Daudzi domā, ka darbs loģistikā ir saistīts tikai ar preču pārvadāšanu, taču tā nav tiesa, jo vārds “loģistika” apzīmē visu lielo sistēmu, ar kuras palīdzību tiek kontrolēta preču vai cilvēku plūsma. Tas nozīmē, ka darbs loģistikā var nozīmēt ļoti daudz ko – gan darbu ofisā, gan tirdzniecības noliktavā, gan lidostā, gan rūpnīcā, gan tiešām – automašīnā! Darba sludinājumos arī redzams, cik daudz dažādas profesijas tiek meklētas loģistikā. Piemēram, risku vadības sistēmu speciālists, ekskavatorists, dispečers, noliktavas darbinieks, operators, ražošanas iekārtu operators, marķētājs, darbu koordinators un vēl daudz kas cits. Šīs visas dažādās profesijas vieno tas, kas tās kopā darbojas kādas lielas sistēmas ietvaros. To ir svarīgi saprast tādēļ, ka loģistikā visi darbinieki ir savstarpēji saistīti – viens darbinieks nevar strādāt, ja iepriekšējais nav veicis sava darba daļu.

Darba sludinājumos redzams, ka algas un darba prasības loģistikā ir visdažādākās, un tās uzskatāmas par labām ziņām, jo tas pierāda, ka te tik tiešām atradīsies darbs gan sievietēm, gan vīriešiem, gan veciem, gan jauniem, gan pieredzējušiem, gan arī iesācējiem.

Vēl viens iemesls, kāpēc darbs loģistikā uzskatāms par labu izvēli, ir stabilitāte. Lai vai kādas krīzes būtu gaidāmas, tomēr eksports un imports līdz galam nekad neapstājas. Un, kamēr ir eksports un imports, tikmēr būs neskaitāmi darbi piedāvājumi šajā jomā. Piemēram, šobrīd darba sludinājumu portālā cvmarket.lv ir atrodamas 1359 darba vakances sadaļā “Loģistika/ Noliktavas / Transports”

Tāpēc atceries – kad meklē darbu, tad sludinājumos apskaties, kādas ir vakances darbam loģistikā!