Divi vienā – Kolkā atklāj multifunkcionālu tirgus ēku

Divi vienā – Kolkā atklāj multifunkcionālu tirgus ēku

Tirgus nereti ir dažādu notikumu centrs, un katrā sevi cienošā vietā tāds nepieciešams – tā uzskata kolcenieki. Līdz šim viņiem tirgus bija, taču vizuāli nepievilcīgs, nekomfortabls un vietējie saka, ka tas drīzāk līdzinājies graustam, un tirgotāju labsajūtu ietekmējuši laika apstākļi. Nu Kolkā pie stadiona atklāta pavisam jauna tirgus ēka, turklāt tā ir multifunkcionāla – nama otra puse darbosies kā vasaras estrāde.

Ideja, ka tieši pie stadiona varētu būt piemērota vieta, kur vienā objektā apvienot vairākas kolceniekiem vajadzīgas lietas, radās jau pirms vairākiem gadiem. Visbeidzot to izdevies īstenot. «Mums ir ļoti liels prieks par to, ka ir vēl viena skaista, sakopta vieta Kolkā, un mēs ar to lepojamies!» svētkos priecīgi atzina kolcenieces  Baiba Šuvcāne un Dace Tindenovska. «Nu mums ir pieklājīga vieta, kur kaut ko nopirkt. Šī ir vieta, kur iegādāties labus dārzeņus, te atbrauc lauksaimnieki ar savu produkciju, un, ja nepieciešams, var nopirkt pat apģērbu.» Viņas piebilst, ka viss ļoti atkarīgs no līdera, un uzskata, ka bez iepriekšējā Kolkas pagasta pārvaldes vadītāja Alda Pinkena nebūtu ne Kolkas Lībiešu saieta nama, ne tirgus. Tieši viņam kā idejas autoram un atbalstītājam arī bija uzticēts pārgriezt atklāšanas lentu.

Projekts tapis sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu un biedrību «Ziemeļkurzemes biznesa asociācija». Jau vasaras sākumā Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Orinskis atzina, ka šis projekts šogad svarīgākais, un būs izaicinājums visu paveikt termiņos, bet bija gatavs iet līdz uzvarai. Viņš cer, ka jaunās tirgus ēkas esamība rosinās dzīvīgāku ekonomisko aktivitāti, tai esot vietai, kur vietējie zvejnieki un uzņēmēji var realizēt savu produkciju, gatavot dažādus gardumus, kūpināt, cept un tirgot, it īpaši tūrisma sezonas laikā.

Tirgotāji var darboties gan āra teritorijā, gan iekštelpās. Atklāšanas svētki piesaistīja necerēti daudz interesentu. Jau uzticamajiem tirgus apmeklētājiem šoreiz nācās stāvēt garākās rindās, lai tiktu pie kārotā. «Mēs sacepām dižraušus, maizi, sarūpējām zivis, bet viss pietrūka, jo atnāca ne tikai vietējie, bet arī citi, kuri zināja, ka būs atklāšana,» tā jau labu brīdi pirms tirgus slēgšanas sacīja Ruta Prātiņa-Kviese. Viņasprāt, jaunā ēka izdevusies ļoti skaista. «Piejūras gardumiem» ir savs zivju kioskiņš citviet ciemā, taču R. Prātiņa-Kviese atzīst, ka vēl padomāšot – varbūt turpmāk tirgosies arī šeit. Aigars Šnore, kurš darbojies arī iepriekšējā tirgus vietā, atceras, ka tur bijis auksti un darbu ietekmējuši laikapstākļi. Tagad esot labi, komfortabli, silti un tīri.

Tirgotāji atzīst, ka uz tādu apmeklētāju daudzumu, kāds bija svētkos, citās sestdienās ieraudzīt nevar. «Ikdienā šeit ir pastāvīgie tirgotāji un viņu pastāvīgie klienti. Bet es ļoti, ļoti ceru, ka tāpēc, ka tirgus tagad ir ceļa malā, redzamā vietā un tas vizuāli pievilcīgs, tirgotāju un pircēju būs vairāk nekā bija līdz šim,» saka kolcinieks, Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieks administratīvajos jautājumos Aldis Pinkens. Arī tirgotāji stāsta, ka ziemā Kolka klusāka, taču vasarā tā tūristu un to cilvēku, kas šeit iegādājušies īpašumus, iecienīta vieta – arī tirgus.

Jaunā ēka ir multifunkcionāla, jo tajā apvienotas divas kolciniekiem nepieciešamas lieta – jūras pusē ēka darbosies kā vasaras estrāde. Arī līdz šim šī vietējiem esot iecienīta vieta gan Zvejnieksvētkos, gan Līgo svētkos un citos pasākumos. Vasaras estrāde, viņuprāt, izdevusies skaista, un nu atliekot vien gaidīt pirmos pasākumus.

Kolkas tirdzniecības vietas un brīvdabas estrādes ēkas kopējās izmaksas ir 352 406,56 eiro: publiskais LEADER projekta finansējums ir 177 114,96 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums – 175 291,60 eiro.