Ko ņemt vērā, izvēloties viedtālruni?

Ko ņemt vērā, izvēloties viedtālruni?

 

Viedtālrunis ir uzticams ikdienas palīgs, bez kā mūsdienās iztikt ir teju neiespējami. Veikalu piedāvājums šajā ziņā ir gana plašs, turklāt visu laiku nāk klajā arvien jauni viedtālruņu modeļi. Kā zināt, kurš telefons būs Jūsu vajadzībām piemērotākais?

Prasības un budžets

 Pirmkārt, ir jāizvērtē prasības un šim pirkumam atvēlētais budžets. Viedtālruņi ir pieejami dažādās cenu kategorijās, bet, protams, jārēķinās ar to, ka augstākas klases ierīces attiecīgi arī izmaksā vairāk.

Situācijā, kad vēlamā tālruņa iegādei mazliet pietrūkst, tā iegādei var noderēt SMS kredīts, ko salīdzinoši ērti noformēt internetā, piemēram, pie VIASMS.lv. Pirms kredīta noformēšanas gan ir svarīgi izvērtēt savu maksātspēju.

Operētājsistēma

 Svarīgs aspekts ir arī operētājsistēma, un nāksies izvēlēties starp divām – Android vai iOS. Lielākoties tas, protams, ir gaumes jautājums, tomēr der ņemt vērā abu operētājsistēmu specifiku. Tā, piemēram, iOS piedāvā vienkāršu lietošanu un ērtības, savukārt Android ļauj viedtālruni vairāk pielāgot lietotāja prasībām.

Ekrāns

Tas, cik liels tālruņa ekrāns nepieciešams, ir atkarīgs no tā, kam tālruni izmantosiet. Ja vēlaties ērtības steidzīgajā ikdienā, iespējams, labāk patiks kompaktāka ierīce. Savukārt, ja viedtālrunī plānots skatīties filmas un citu video saturu, priekšroku vērts dot tālrunim ar lielāku ekrānu.

Iebūvētā atmiņa

Nepalaidiet garām arī informāciju par iebūvēto atmiņu! Šobrīd par optimālu risinājumu tiek uzskatīts viedtālrunis ar 128 GB atmiņu. Ar tādu apjomu būs pilnīgi pietiekami ļoti ilgam laikam.

Kamera

 Telefons jau labi sen nav paredzēts tikai saziņai – tas ļauj arī uzņemt lieliskus foto un video. Tieši tādēļ noderēs arī laba kamera. Faktors, kam tiek pievērsta uzmanība, vērtējot tālruņa kameras kvalitāti, ir megapikseļi. Un tomēr der atcerēties, ka kameras veiktspēja ir atkarīga arī no viedtālruņa kopumā.

Starp budžeta klases un augstākās klases viedtālruņu kamerām ir būtiska atšķirība – pat neatkarīgi no megapikseļu skaita. Tādēļ, ja ir svarīga uzņemto attēlu un video kvalitāte, ir vērts ieguldīt labākā viedtālrunī.

Akumulators

 Pievērsiet uzmanību arī akumulatora parametriem, lai pārliecinātos, cik bieži būs nepieciešama tālruņa uzlāde. Jo lielāks akumulators, jo ilgāk tas pēc uzlādes darbosies.