Galvenie faktori, ko ņemt vērā, plānojot dzīvokļa remontu

 Ikviens vēlas dzīvot skaistā un sakārtotā vidē. Un, lai tas būtu iespējams, ik pa laikam aktuāli mājokļa labiekārtošanas darbi.

Ja Jūs plānojat remontēt savu dzīvokli, tad lasiet raksta turpinājumu un uzziniet, kam pievērst uzmanību sagatavošanās un remontdarbu procesa laikā.

Aktuālo remontdarbu plāns

Pats pirmais solis ir izveidot plānu, lai saprastu, kādi būs veicamie darbi un vajadzīgie materiāli. Vai dzīvoklī vajadzīgs kapitālais remonts vai tomēr pietiks tikai ar kosmētisko remontu? Kādi darbi būtu nepieciešami, lai sasniegtu vajadzīgo rezultātu?

Svarīgi – pat ja plānojat veikt tikai kosmētisko remontu, piemēram, pārlīmēt tapetes un pārkrāsot grīdu, pirms tam būtu jāveic rūpīga dzīvokļa apskate un stāvokļa novērtēšana, lai izvairītos no situācijas, ka remonta laikā atklājas kādi nopietni defekti, ko ir svarīgi novērst, bet Jūs tam neesat ieplānojis ne laiku, ne naudas līdzekļus.

Izmaksu aprēķināšana

 Nākamais svarīgais etaps ir izmaksu aprēķināšana. Zinot, kādi darbi jāveic, būs vieglāk aprēķināt tam nepieciešamo budžetu. Tomēr jāņem vērā, ka gandrīz vienmēr rodas kādi neparedzēti tēriņi, piemēram, sākotnēji plānoto divu krāsas bundžu vietā vajadzīgas trīs vai arī rodas kādi vēl lielāki izdevumi. Lai izvairītos no lieliem finansiāliem pārsteigumiem, rēķinot remonta budžetu, noteikti jāierēķina arī summa neparedzētiem gadījumiem. Tai vajadzētu būt vismaz 10 % no plānotajiem tēriņiem.

Ja izvērtējot gaidāmos tēriņus un savas šī brīža finansiālās iespējas, saprotat, ka visu ieceru īstenošanai finanšu pietrūkst, kā iespēja var būt patēriņa kredīts. Tā ir iespēja saņemt vajadzīgo naudas summu uzreiz, atmaksu veicot vēlāk – saskaņā ar līgumā noteikto maksājumu grafiku. Pirms aizdevuma noformēšanas ļoti svarīgi izvērtēt savu maksātspēju.

Speciālistu piesaiste

 Lai plānotie darbi nekavētos un rezultāts neliktu vilties, Jums jau pašā sākumā jāizvērtē, kādus darbus veiksiet paši un kādus uzticēsiet zinošam meistaram. Tas ir svarīgi, lai jau savlaicīgi sarunātu speciālistus, saskaņotu veicamos darbus un izmaksas.

Attiecībā uz darbiem, ko plānojat veikt pašu spēkiem, labāk būt kritiskam. Lai arī tādā veidā iespējams ietaupīt, tomēr jārēķinās ar laika ieguldījumu, turklāt, ja neesat drošs, ka spēsiet sasniegt teicamu rezultātu, naudas un laika patēriņš beigās var būt vēl lielāks.