Grūtākajā disku golfa trasē sākas cīņa par Latvijas kausu

Grūtākajā disku golfa trasē sākas cīņa par Latvijas kausu

Nedēļas nogalē Talsi kļuva par disku golfa epicentru, jo šeit Deviņkalnu disku golfa parkā divu dienu garumā vairāk nekā 120 sportistu piedalījās Latvijas kausa pirmajā posmā. To organizē Latvijas Disku golfa federācija, un šis ir valsts nozīmīgākais disku golfa sacensību seriāls, kurā sezonas garumā tiek noskaidroti Latvijas labākie disku golfa sportisti.

Latvijas kausa sacensībās sportisti startēja iepriekš izlozētās grupās pēc «golf start» principa: spēlētāji laukumā devās ar 15—20 minūšu intervāliem, laukuma izspēli sākot no pirmā groza. Sportisti startēja deviņās starptautiskiem standartiem atbilstošās divīzijās, sākot no bērniem, jauniešiem un iesācējiem, līdz profesionālām grupām. Sacensības varēja vērot visu dienu — pirmie spēlētāji sāka no agra rīta, bet pēdējās spēlētāju grupas laukuma izspēli noslēdza pēc 20.00. Vakarpusē startēja spēcīgākā vīriešu divīzija. Tai sekoja arī skatītāju bariņi, lai vērotu viņu spēli un no Latvijas labākajiem sportistiem mācītos un iedvesmotos.

«Ir ļoti patīkami skatīties, ka sanāk metieni. Redzēt, cik tālu aizmet jaunie čaļi, jo te ir ļoti spēcīgas rokas. Man diemžēl nesanāk tik labi, tāpēc patīk skatīties,» tā atzina Latvijas Disku golfa federācijas valdes loceklis Juris Čeičs, kurš pēc savas spēles nedevās prom un no malas vēroja labāko spēlētāju startu.

Jāuzticas savam metienam

Laika apstākļi pirmajā dienā spēlētājus nelutināja. Lietus dēļ slīdēja gan diski ārā no rokas, gan pašiem kājas. Traucējošs bija arī vējš. «Disks lido diezgan neparedzami, ir jāizdara pareizā disku izvēle un jāuzticas savam metienam,» pēc pirmiem diviem groziem atzina spēlētājs Kristiāns Ketlers. «Jā, citreiz vējš palīdz, bet katrā ziņā bezvējā spēlēt ir vieglāk.»

«Visiem laika apstākļi ir vienādi — uzvarēs stiprākais un veiksmīgākais. Var redzēt, ka sportisti piedomājuši un vairāk dvieļu paņēmuši līdzi, speciālus instrumentus, maisiņus, lai noņemtu mitrumu,» sacensību pirmajā dienā sacīja Latvijas Disku golfa federācijas prezidents Jurijs Siņkevičs.

Talsos labākie disku golfa spēlētāji sacentās ne tikai par Latvijas kausu, bet arī vāca punktus iespējai tikt Latvijas izlasē,
kas augustā Horvātijā piedalīsies pasaules čempionātā.
/Foto: Terēze Matisone/

Treniņi grūtākajā trasē atmaksājas

Visi kā viens Deviņkalnu disku golfa parku raksturo kā visgrūtāko Latvijā un vienu no grūtākajām Baltijā, kurā reti kurš sportists grib spēlēt — šeit ir izaicinošs reljefs, lielas distances un trasē vienmēr ir vējš. «Mūsu uzskats ir tāds — jo grūtāki treniņi, jo vieglāk kaujā. Tas ir atmaksājies, jo ir vieglāk spēlēt citās trasēs, kur distances nav tik garas, nav tik liels laukums un nav tik precīzi jāmet,» atzina federācijas prezidents.

Jurijs Siņkevičs cerēja, ka svētdiena atnesīs labākus laika apstākļus, lai cilvēki varētu izbaudīt: «Jo ne visi cīnās par čempiona titulu. Dažs labs ir atbraucis, lai atpūstos un izbaudītu šo spēli.»

Lai gan Talsu sportisti savu trasi pazīst ļoti labi un pat iemācījušies šīs puses vēju izmantot savā labā, tomēr talsenieks un Latvijas Disku golfa federācijas prezidents Jurijs Siņkevičs atzīst, ka ērtāk Talsu sportisti sacensībās tomēr jūtas citās trasēs — jo māju un savu skatītāju dēļ gribas vislabāko rezultātu uzstādīt, bet iekšējā spiediena dēļ ne vienmēr izdodas.
/Foto: Terēze Matisone/

Talseniekiem cerības tikt izlasē

Aptuveni ceturtā daļa no vairāk nekā 120 dalībnieku bija Talsu sportisti. Viena no labākajām vietējām sportistēm ir Elizabete Pēkšena. Pēc pirmās dienas viņa atzina, ka ar savu startu ir apmierināta. Sākums esot bijis ideāls, bet tālāk pieļāvusi daudz kļūdu. «Iemetu sodā vienu metienu un vienkārši mentāli sabruku,» sacīja Elizabete. Viņa bija pārliecināta, ka pirms otrās dienas starta izdosies nomierināties un sacensības būs veiksmīgas.

Pirmie divi Latvijas kausa posmi ir arī atlase pasaules disku golfa čempionātam komandām, kas šogad augustā notiks Horvātijā. Uz vietu izlasē cerības tikt ir arī talseniekiem. Pārējie Latvijas kausa posmi notiks Valmierā, Ērgļos un Riekstukalnā Ķekavas novadā. Sacensību seriāls noslēgsies vasaras beigās. Savukārt jūnija vidū Latvijas sarežģītākajā disku golfa trasē notiks Eiropas līmeņa sacensības. Šobrīd dalību pieteikuši dalībnieki no astoņām valstīm.

Labāko talsinieku rezultāti

Talsinieki startēja septiņās no deviņām divīzijām, un labākos rezultātus MPO (OPEN) uzrādīja Rainers Balodis (1.vieta), Renārs Strazdiņš (2.vieta), Renārs Sīpols (5.vieta), Jurijs Siņkevičs un Uvis Sunākslis (7.vieta). Latvijas kausa pirmais posms veiksmīgs arī meitenēm FPO (OPEN WOMEN) – Elizabetei Pēkšenai 5.vieta, Annai Dambergai 6.vieta, bet Ketijai Ieviņai 7.vieta.

MP40(PRO40+) 2.vieta talsiniekam Ingum Ziemelim, bet 3.vieta Dainim Rukam; MP50(PRO50+) – 2.vieta Arnim Pēkšenam, bet 4.vieta Paulam Vēmanim. MA4(RECREATIONAL) 2.vieta Kalvim Frīdenbergam, 7.vieta Kimam Siņkevičam. MA3(NOVICE) divīzijā veiksmīgākie talsinieku starti Ralfam Brucim (3.vieta), Zigurdam Kleinam (5.vieta), Kristeram Tauriņam (6.vieta) un Gundaram Šmithenam (7.vieta), bet MJ18 Klāvam Arakam 3.vieta.