2. jūlijā Talsi vibrēs džeza skaņās “Intardienā”

2. jūlijā Talsi vibrēs džeza skaņās “Intardienā”

Kalendārs vēsta, ka 1. jūlijā vārda dienu svin Intari un Imanti. Tomēr šogad tā nebūs vienkārša svinēšana. Uz Talsiem tiek aicināts ikviens džeza mūzikas cienītājs, lai kopā ar novada zināmāko Intaru — Intaru Busuli — ļautos «Intardienas» šarmam. Ar programmu un notikumiem visas dienas garumā Intars Busulis un viņa domubiedri aicina nākamo pirmdienu pavadīt Talsos. Uz deviņu pakalnu pilsētu aicināti gan jauni izpildītāji, gan pieredzes bagāti mūziķi.

 — Kāpēc «Intardiena»?

— Tā ir Kaspara Upaciera ideja, viņš ir šīs idejas tēvs un mani centās pierunāt jau kādus trīs gadus, tad nu beidzot viņam tas ir izdevies, — atklāj Intars Busulis. — 1. jūlijā Intariem un Imantiem ir vārda diena. Bet nav runa par godināšanu vai ko tādu, šeit ir vienkārši iemesls svinēt, un jāsvin ir tad, kad tā diena ir pienākusi. Šoreiz tā ir pirmdiena, jācer, ka tā ieies kā tradīcija un mēs varēsim svinēt kaut trešdienā, ceturtdienā.

— Ko sagaidīt?

— Jau no 12.00 Talsu pašā sirdī — laukumā pie Talsu evaņģēliski luteriskās baznīcas varēs aplūkot un apmeklēt mākslinieku un amatnieku darbnīcas un meistarklases, pār kurām rūpi uzņēmies Andris Grīva. Būs visu Talsu mākslinieku, podnieku meistarklases — tāds kā plenērs brīvā formā, kur cilvēki, kuri nekad nav gleznojuši, varēs uzgleznot savas pirmās gleznas.

No 16.00 sekos jauno, talantīgo mūziķu un grupu uzstāšanās, kā, piemēram, pianista, džeza romantiķa Matīsa Žilinska un vibrafonista Miķeļa Dzenuškas priekšnesumi. Ir stereotips, ka cilvēki ārpus Rīgas nesaprot džezu, bet es tam tomēr negribētu ticēt. Tāpēc šādu pasākumu gribējās uzrīkot arī eksperimentālā nolūkā, lai paskatītos, kas tad notiek.

Uz 18.00 mēs būsim sataisījuši dažādus plakātus, uzsaukumus talsiniekiem Intardienā un iesim pārgājienā pa Talsu promenādi, protams, būs arī kāds pārsteigums. Kolektīvs «Draudzība» gājiena sākumā ievadīs gājienu pareizā gultnē, un tad jau sekos Lielais koncerts 19.00. Vakarā koncertēs Latvijas Radio bigbends, kurš neprasa nekādus komentārus, un koncerta laikā būs divi pavērsieni — otrajā daļā mēs paziņosim Intaradienas himnas autoru. Ja esat pamanījuši, pie Talsu Kultūras centra stāv opelīts, kuru mēs dabūjām no «Luks Talsi», tehniskajai apskatei sagatavoja «Zālespļāvēju centrs», un šo mašīnu dabūs «Intardienas» himnas autors. Savu variāciju himnai var iesūtīt vēl līdz piektdienai, sūtot uz e-pastu intardiena@gmail.com.

Un otru pārsteigumu pasniegsim cilvēkam, kas ir Talsu mūzikas lepnums. Būs arī džeza nakts baznīcā no 23.00, un, kā teica Dāvis Jurka, viņiem ar bigbendu vēl nav sanācis spēlēt baznīcā. Tas mums būs tāds unikāls gadījums, kad džeza standarti tiks spēlēti kādā no Latvijas baznīcām. Bet mēs spēlēsim mierīgu mūziku par mīlestību, jo mēs visi zinām, ka Dievs ir mīlestība.

— Kāpēc visas dienas pasākums?

— Vairāk cilvēkiem ir iespējams to visu apmeklēt vienas dienas garumā. Cilvēki neapstājas, cilvēki rotē un nekur nav jāsteidzas. Sola labu laiku, tāpēc iesaku ikvienam nākt un piedalīties darbnīcās, ļauties džezam koncertā un džeza naktij baznīcā. Intardienas Lielais koncerts un Jazz nakts baznīcā ir par ieejas maksu. Biļetes iespējams iegādāties bilesuparadize.lv. 

#sif_maf2024