Kā audzēt peonijas dārzā?

Kā audzēt peonijas dārzā?

Peonijas, šie krāšņie un bagātīgie ziedi, ir kā dārza rotas, piešķirot tam neaizmirstamu eleganci un krāšņumu. Peonijas pievērš uzmanību ne tikai ar lielajām ziedu galviņām, bet arī ar savu ilgo ziedēšanas sezonu. Lai šos augus audzētu ar panākumiem un baudītu to pilnīgo skaistumu, ievērojiet šos padomus par peoniju audzēšanu dārzā.

Izvēlieties pareizo atrašanās vietu

Saule un ēna: peonijas labi aug saulainās un daļēji ēnainās vietās. Laba gaismas piegāde veicina bagātīgāku ziedēšanu, bet tās piemērota arī neliela ēna.

Augsnes kvalitāte: peonijām patīk bagāta un labi drenēta augsne. Pirms stādīšanas uzlabojiet augsni ar kompostu vai kūdras maisījumu.

Pareiza stādīšana

Stādīšanas laiks: peonijas var stādīt rudenī vai agrā pavasarī, bet labākais laiks ir pavasaris. Tas ļauj augam piemēroties jaunajai vietai un sagatavoties labākai ziemcietībai.

Dziļums un attālums: stādiet peonijas apmēram 5-7 cm dziļumā, saglabājot apmēram 60-90 cm attālumu starp augiem, ņemot vērā to, ka dažas sugas var izplesties.

Kopšanas pamati

Laistīšana: peonijas nepieciešams regulārs, bet mēreni mitrs augsnes režīms. Ņemiet vērā, ka pārmērīgs mitrums var izraisīt sakņu puves.

Mēslošana: peonijas labi reaģē uz barību. Izmantojiet mēslojumu pavasarī un vasarā, lai uzturētu veselīgu augu augšanu un bagātīgu ziedēšanu.

Ziedēšana un atbalsts

Ziedēšanas laiks: dažādas peoniju sugas zied dažādos laikos, piedāvājot krāšņas ziedkopas no pavasara līdz vasaras vidum. Dažas sugas piedāvā aromātiskus ziedus.

Atbalsts: lielie ziedi bieži var noliekties vai nolūzt, tāpēc tiem vajadzīgs atbalsts. Izmantojiet atbalsta stieņus, lai noturētu ziedkopas un pasargātu no lietus vai vēja radītajiem bojājumiem.

Pārstādīšana

Pārstādīšanas nepieciešamība: peonijas var palikt savā vietā gadu desmitiem, bet, ja jūs novērojat, ka augs kļuvis par vecu un samazinājis ziedēšanu, to var pārstādīt. To vislabāk darīut rudenī pēc ziedēšanas.

Dalīšana: lai iegūtu vēl vairāk peoniju augu, tos var sadalīt. Kad augs ir pietiekami liels, vienkārši izrok augu un sadala saknes daļās.

Audzējot peonijas savā dārzā, jūs iegūsit krāšņu un izturīgu augu, kas būs ilgtermiņa ieguldījums jūsu dārza skaistumā. Sekojiet šiem padomiem un izbaudiet, kā peonijas piešķir dārzam jaunu dimensiju ar savu izsmalcināto ziedēšanu un krāšņumu. Ja vēlies stādīt peonijas, apmeklē nojus.lv