Kā iekārtot terasi, lai tajā gribētos biežāk uzturēties?

Kā iekārtot terasi, lai tajā gribētos biežāk uzturēties?

Daudzi sapņo par jauki iekārtotu terasi, bet realitātē, kad tev ir pašam sava terase, tā bieži vien paliek neizmantota un neiekārtota. Bieži vien tā vienkārši nav prioritāte, jo svarīgāk ir labi iekārtot guļamistabas, viesistabu un virtuvi. Tomēr arī terasei var būt daudz lielisku pielietojumu, tāpēc nekavējies to skaisti iekārtot, lai to varētu izbaudīt gan tu pats, gan tavi viesi un ģimenes locekļi.

Kā veiksmīgi saplānot terases iekārtojumu?

Terase būtībā ir jāuztver kā vēl viena telpa, lai arī tā atrodas ārā. Terasi varētu saukt par tādu kā āra viesistabu, jo terase visbiežāk tieši tā tiek izmantota. Viesi vai ģimene tajā sapulcējas, lai papļāpātu un kaut ko uzēstu.

Pirms sāc iegādāties nepieciešamo, izplāno, kur atradīsies galvenās terases mēbeles. Ieteicams novietot galvenās mēbeles – dīvānu, krēslus un galdu – tur, kur tās nevienam netraucēs, kā arī tā, lai šīs mēbeles nebūtu nepieciešams pārbīdīt, lai kaut kam atbrīvotu vietu, vai lai kaut kur varētu piekļūt.

Lai būtu vieglāk izvēlēties saskaņotas dārza mēbeles, aplūko gatavo komplektu piedāvājumus. Arī bērnu mēbeles komplekti ir pieejami skaistās krāsās un dažādos dizainos, lai neaizmirstu arī par mazajiem ķipariem. Komplekti ir ērti un praktiski, jo nebūs nepieciešamība atrast saskaņotas mēbeles. Pēc tam attiecīgi būs jāpieskaņo tikai dekorācijas. Tomēr neaizmirsti arī par brīvo vietu – neizvēlies tādas terases mēbeles, kas būs pārāk lielas. Ja terasē būs pārāk daudz vai pārāk lielas mēbeles, tad tur būs grūti apgriezties, it īpaši, ja tur vēlēsies uzturēties vairāki cilvēki. Tāpēc vispirms visu izmēri un izplāno mēbeļu izkārtojumu un tad sāc izvēlēties mēbeles.

Kādas terases mēbeles izvēlēties?

Izvēlies tādas mēbeles, kas atbilst tavai gaumei un mājas interjeram. Ir vēlams, lai telpu iekārtojumi būtu saskaņotos stilos vai toņos, tomēr tas nav obligāts nosacījums. Ja vēlies, tad vari terasi iekārtot pilnīgi citā stilā, kā pārējo māju. Tu droši vari izveidot skaistu oāzi, kurā var patīkami pavadīt laiku ar viesiem, vai kādā klusā vakarā vienatnē palasīt grāmatu. Tā kā Latvijā laikapstākļi mūs tik bieži nelutina ar karstu un saulainu laiku, tad ieteicams izveidot nojumi, lai terasē var uzturēties arī lietus laikā. Tādā veidā terase būs biežāk izmantojama un praktiskāka. Ir pieejami gan dažādi noņemami un ērti uzliekami saulessargi, pergolas un cita veida nojumes. Izvēlies tādu, kas ir pati praktiskākā un ir piemērota visiem laikapstākļiem, kā arī ir viegli noņemama, ja gribas baudīt saules gaismu.

Savukārt dārza mēbeles mūsdienās ir ļoti modernas un stilīgas. Pārsvarā dārza mēbeles tiek izgatavotas no plastmasas, metāla, koka vai rotangpalmas. Dārza mēbelēm ir jābūt izturīgām pret lietu un skarbiem laikapstākļiem, lai tās tik ātri nenolietotos, nedeformētos un nesabojātos. Tomēr aizmirsti par klasiskajiem plastmasas dārza krēsliem un vienkāršajiem galdiem – tas viss ir pagātnē. Mūsdienās tu atradīsi tādas dārza mēbeles, kas izskatās gluži kā telpām piemērotas mēbeles. Tās izskatās stilīgi, mūsdienīgi un eleganti, nevis prasti un lēti. Pat, ja mēbeles ir izgatavotas no plastmasas, tās var izskatīties kā izgatavotas no koka. Mūsdienu materiāli un tehnoloģijas spēj paveikt īstus brīnumus.