Kā izveidot savu mājas trenažieru telpu?

Mājas sporta zāles ierīkošana ir lieliska ideja tiem, kuri nevēlas maksāt par sporta zāles abonementu vai arī vēlas izbaudīt sava mājokļa priekšrocības — sportot, kad vien vēlas. Pat ja jūsu mājoklī nav daudz vietas, ir daudz veidu, kā izveidot telpu sportošanai. Īstenojot šo ideju, ir svarīgi pārliecināties, ka telpa, ko veidojat, iedvesmo un motivē jūs, kā arī ļauj sasniegt jūsu izvirzītos mērķus.

Vietas izvēle

 Pirmais solis ir vietas izvēle. Jāizvērtē vairāki aspekti:

  • Kāda ir jūsu mājokļa platība. Ideālā gadījumā mājas trenažieru zālei var atvēlēt atsevišķu telpu. Tomēr, ja tas nav iespējams, šim nolūkam izvēlieties tādu vietu, kur ir pietiekami daudz vietas, lai varētu sportot, netraucējot citiem;
  • Kāda veida treniņi jums aktuāli. Piemēram, ja jūs vēlaties veikt spēka treniņus, kam nepieciešams lielāks aprīkojums, jums attiecīgi vajadzēs arī vairāk vietas mājas sporta zāles ierīkošanai. Padomājiet, kādas aktivitātes plānojat veikt, lai varētu to darīt maksimāli komfortabli

Svarīgi arī, lai jums patīk izvēlētā vieta. Neatkarīgi no tā, vai šim mērķim tiek atvēlēta atsevišķa telpa, vai arī sportosiet savā viesistabā vai citā telpā, pārliecinieties, ka jums patīk šajā vietā atrasties. Pretējā gadījumā jums arī nepatiks tajā sportot.

Aprīkojuma izvēle

 Nākamais solis ir piemērota aprīkojuma izvēle. Tas atkarīgs no tā, kādus mērķus vēlaties sasniegt. Ir inventārs, kas piemērots spēka treniņiem, un ir tāds, kas paredzēts kardio treniņu veikšanai. Ir arī tāds aprīkojums, ko efektīvi var izmantot abiem treniņu veidiem.

Padomājiet arī par aprīkojumu, kas palīdzēs jums labāk iesildīties pirms un  atsildīties pēc treniņa, piemēram, jogas paklājiņu, vingrošanas bumbu un cita veida inventāru.

Budžeta izvērtēšana

Būtisks aspekts, kas jāņem vērā, iekārtojot trenažieru telpu mājās, ir šim mērķim atvēlētais budžets. Tas arī būs viens no svarīgākajiem aspektiem, kas noteiks aprīkojuma izvēli.

Ja vēlaties sasniegt savus izvirzītos mērķus, ir svarīgi izvēlēties kvalitatīvu sporta inventāru — tas prasa arī zināmus finansiālos ieguldījumus. Te noderēt var aizdevums no Creamcredit.lv. Tā ir iespēja saņemt līdz pat 2000 EUR savu mērķu īstenošanai, kredītu atmaksājot vēlāk — saskaņā ar noteikto grafiku. Ir arī citi aizdevumu veidi, kas pieejami pie dažādiem kredītdevējiem (lasīt vairāk par to, kas ir kredītlīnija).

Telpas iekārtošana

Kad zināt, kādu aprīkojumu izmantosiet, nākamais solis ir iekārtot vingrošanas telpu. Ir svarīgi, lai telpa iekārtota tā, lai jūs varat to izmantot, kad vien vēlaties — un nav nepieciešams veltīt daudz laika tam, lai to sakārtotu pirms treniņa.

Ja vieta atļauj, lielisks trenažieru telpas papildinājums ir spogulis. Šajā gadījumā tas pilda vairākas funkcijas — pirmkārt, tādā veidā varat sekot līdzi tam, vai pareizi izpildāt vingrinājumus. Otrkārt, spogulis atstaro gaismu un piešķir telpai dimensiju, tādēļ tā izskatās  plašāka.

Ja izmantosiet arī mazāku aprīkojumu, piemēram, hanteles, jums nepieciešams arī plaukts vai skapis, kur to uzglabāt.

Tikpat svarīgi, lai telpa būtu motivējoša. Šim nolūkam var noderēt, piemēram, iedvesmojoši plakāti pie sienām, kas atgādinās par mērķiem un uzmundrinās turpināt iesākto. Protams, neiztrūkstošs elements ikvienā treniņā ir arī mūzika.

Lai arī kādus risinājumus jūs izvēlētos, pārliecinieties, ka jūsu personīgā sporta zāle jūs iedvesmo. Papildus ērtībām un motivācijai varat izmantot arī dažādus internetā pieejamos treniņu plānus un profesionālu treneru ieteikumus.