Kāds darbs ir piemērots man?

Kāds darbs ir piemērots man?

Sludinājumu portāli ir pilni ar darba piedāvājumiem, arī masu medijos nereti uzņēmumu vadītāji pauž to, ka trūkst darbinieku, taču tik un tā ir daudz cilvēku, kuriem ilgstoši neveicas atrast darbu. Dažreiz vainojams ir atbilstošas pieredzes trūkums, citreiz – nemācēšana sevi pareizi prezentēt, taču šoreiz pievērsīsimies gadījumiem, kad darbs netiek meklēts īstajā sfērā, un tieši tāpēc rezultāti izpaliek.

Ikviens no mums piedzimst ar savu temperamentu, savām stiprajām un vājajām pusēm, taču dažreiz tās nemaz neapzināmies, jo vai nu vecāku ieteikumu dēļ, vai sabiedrības spiediena dēļ meklējam savu laimi, savu dzīves aicinājumu nepareizajā vietā. Bet ko darīt, lai kaut ko mainītu?

Jāsāk ar savu stipro pušu apzināšanos! Ja esat ekstravertas dabas, jums patīk komunikācija ar cilvēkiem un jums sagādā prieku iespēja kādam palīdzēt, tad noteikti būsiet piemērots darbam klientu apkalpošanas sfērā. Taču šī sfēra ir ļoti plaša, tāpēc, pirms ķeriet pirmo darbu, kas pagadās, apdomājiet, kādi darba nosacījumi jums ir būtiski. Piemēram, vēlaties strādāt klātienē vai atbildēt uz klientu telefona zvaniem? Vai jūs motivēs darbs, kur tiek maksāti procenti no pārdotā, vai arī vēlaties mazāku, bet nemainīgi stabilu algu?

Turpretim, ja jums patīk mierīgs darbs, kas neprasa daudz komunikācijas, tad, piemēram, jums varētu derēt darbs loģistikā. Taču arī šeit ir daudz variāciju, jo darbs loģistikā ietver ne tikai sūtījumu sagatavošanu, šķirošanu un transportēšanu, bet arī visas loģistikas plānošanu, dažādu aprēķinu veikšanu un tamlīdzīgi. Dažreiz ir labi sākt ar visparastāko darbu noliktavā, tādējādi iepazīstot sistēmu, lai pēc tam varētu kāpt pa karjeras kāpnēm iepazītajā nozarē.

Atcerieties – ja meklēsiet darbu, kas jums ir piemērots, tad jutīsieties daudz drošāk un pārliecinātāk par sevi arī darba intervijā, un darba devējs to noteikti pamanīs! Tāpēc neklausieties “dīvānu ekspertu” ieteikumos, par to, kur un kāpēc jums vajadzētu strādāt – sāciet ar sevis iepazīšanu un tad attiecīgi meklējiet tieši sev piemērotu darba vietu. Lai izdodas!

 

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.