Kas jāņem vērā, izvēloties ziemas riepas?

 Ziemai raksturīgie laikapstākļi ir īsts izaicinājums ikvienam autovadītājam. Lai uz ceļa justos droši un neapdraudētu sevi un citus satiksmes dalībniekus, ir svarīgi savai automašīnai uzstādīt ziemas riepas. Likums nosaka, ka transportlīdzekļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg, ar ziemas riepām jābūt aprīkotiem no 1. decembra, bet liela daļa autovadītāju šajā ziņā drīzāk vadās pēc laikapstākļiem, nevis datuma kalendārā.

Kad pienācis laiks jaunu ziemas riepu iegādei, nereti rodas jautājums – kurš no tirdzniecībā esošajiem piedāvājumiem būs vispiemērotākais?! Ir skaidrs, ka šajā ziņā nevar paļauties uz kaimiņu vai draugu ieteikumiem, jo katrs transportlīdzeklis ir atšķirīgs, dažādi ir arī autovadītāju braukšanas ieradumi.

Riepu veidi

 Pirms iegādāties riepas ziemai, der saprast, kādi riepu veidi vispār ir pieejami. Ziemas sezonai paredzētās riepas var iedalīt vairākās grupās:

  • Ziemas riepas ar radzēm – šādas riepas piemērotas ekstremāliem apstākļiem, piemēram, lai droši pārvietotos pa apledojušiem un netīrītiem lauku ceļiem. Braucot pa asfaltētu ceļu, radžotas riepas radīs lielāku troksni un samazinās komforta līmeni;
  • Skandināvu tipa riepas – riepas bez radzēm, ar mīkstāku gumijas sastāvu. Īpaši piemērotas zemām gaisa temperatūrām, tādēļ šī ir viena no TOP izvēlēm Latvijas autovadītāju vidū;
  • Eiropas tipa jeb vissezonas riepas – populāra izvēle reģionos, kur ziemas ir salīdzinoši siltas. Latvijas klimatiskajos apstākļos vissezonas riepas var būt labs risinājums tad, ja braukts tiek maz un reti.

Kā redzams, izvēloties riepas, jāņem vērā gan klimatiskie apstākļi, gan arī braukšanas ieradumi. Tomēr ir vēl arī citi kritēriji, kam noteikti jāpievērš uzmanība, piemēram, riepu izmēram, protektora rakstam, ražotājam.

Uzticama tirdzniecības vieta

Lai braukšana būtu droša un komfortabla, svarīgi riepas iegādāties uzticamā tirdzniecības vietā, kur ne tikai pieejams plašs piedāvājums un zinošu darbinieku konsultācijas, bet arī tiek nodrošināta pareiza riepu uzglabāšana, kas arī  ietekmē riepu kvalitāti un veiktspēju.

Ja Jums aktuāla riepu iegāde, labs risinājums būs MMK riepu serviss – daudzveidīgajā klāstā Jūs noteikti atradīsiet savām vajadzībām piemērotāko risinājumu.

 

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.