Kinoteātrī gaidāms Fellīni dubultseanss

Kinoteātrī gaidāms Fellīni dubultseanss

19.februāra vakaru kinoteātris “Auseklis” plāno veltīt slavenajam itāļu režisoram kino klasiķim Federiko Fellīni. Paredzēts dubultseanss, kurā viena no filmām būs dokumentālais stāsts par režisora dzīvi, bet otra būs Federiko Fellīni leģendārās komēdijdrāmas “8 ½” restaurētā versija ar Marčello Mastrojāni un Anuku Emē galvenajās lomās.

“Vakaru iesāksim ar kino pētnieces Danielas Zacmanes ievadvārdiem par Fellīni, viņa laiku un filmām,” stāsta kinoteātra vadītāja Māra Cēbere. Dubultseansa sākums paredzēts plkst.17.00, un ievadvārdiem sekos Silvijas Džuljeti 2020.gadā veidotā dokumentālā filma “Fellinopole”. “Romas kino studijas Cinecittà piektais paviljons ir itāļu kinorežisora Federiko Fellīni filmu svētvieta. Šajās dzelzsbetona sienās radītas mākslīgās jūras, izspēlēti dvēseļu karnevāli un nomoda fantasmagorijas. Šeit sevi apliecinājuši bālseju modernie trubadūri, zīlnieki, cirka mākslinieki, klaidoņi, Marčello Mastrojāni un virkne citu aktieru. Tās bijušas kā vairāku pasauļu, tā arī vairāku Fellīni filmu sienas. Šī dokumentālā filma ļauj ienākt Fellīni radošā procesa Aizskatuvē,” saka M. Cēbere.

Savukārt vakara turpinājumā plkst.19.00 būs skatāma 1963.gada Federiko Fellīni leģendārās komēdijdrāmas restaurētā versija.  

“8½” tiek uzskatīta par autobiogrāfiskāko Federiko Fellīni filmu. Tā ir liriska, ironiska, komiska un ļoti apliecinoša filma par to, kā ir būt māksliniekam. Šaubas un mīlas ciešanas no vienas puses un māksla kā baudas augstākā izpausme – no otras puses. Šo netveramo, gandrīz ēterisko mākslas radīšanas procesu, kam iet cauri režisors, ir izdevies pārvērst vizuālos tēlos.

kinoteātra “Auseklis” vadītāja Māra Cēbere

Stāsts ir vienkāršs, bet daudzslāņains. Gvido (Marčello Mastrojāni) ir slavens itāļu kino režisors, kurš mēģina atkopties no savas iepriekšējās filmas panākumiem un meklē iedvesmu jaunam kino darbam. Viņam ir sarežģījušās attiecības ar sievu (Anuka Emē), bet iztēlē arvien biežāk viņu apciemo sievietes ideāls (Klaudija Kardināle). Producenti uzstājīgi pieprasa skaidrību par režisora nākamo filmu, bet darbs nevedas un draud ar meistara radošo krīzi. Gvido izdomā dažādas versijas kā paslēpties no realitātes. Viņš ļaujas sentimentālām atmiņām par laimīgu dzīvi bērnības mājā un dodas uz kūrortu, kur bauda smaržīgas vannas un viņu apkalpo visskaistākās viņa dzīves sievietes. Sapņos un fantāzijās viņš joprojām spēj būt brīvs un lidot.

Filma “8½” ir 60. gadu modernisma tendenču spilgts paraugs. Filma ieguvusi Kannu kinofestivāla galveno balvu – Zelta palmas zaru, divas Oskars balvas – kā labākā ārzemju filma un par labāko kostīmu mākslinieka darbu kino. Tā nemainīgi atrodas visu laiku labāko filmu sarakstos. “8½” par savu kinomākslas favorīti nosaukuši režisori  Deivids Linčs (David Lynch) un Martins Skorsēze (Martin Scorsese).

Pasākums norise “zaļajā režīmā” un abu filmu apmeklējumam jāiegādājas viena biļete.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.