Kredītu apvienošana

Covid-19 laikā ne vienam vien nācies saskarties ar ienākumu samazināšanos. Šādas izmaiņas paredzēt neviens nav varējis, bet ko darīt, ja esošajā situācijā, mainoties finansiālajam stāvoklim, nav lieku iekrājumu, kas palīdzētu veikt rēķinu un kredītu atmaksu? Situācijas var būt sarežģītas, bet katrai no tām ir arī savs risinājums. Lasi rakstu un uzzini, kā šādās situācijās rīkoties un kā arī kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi var palīdzēt!

Rīkojies gudri!

Vairāku aizņēmumu atmaksa var būt apgrūtinoša — jāatceras, kuros datumos jāveic maksājumi, kāda ir summa un kādi ir atmaksas noteikumi. Lai ietaupītu gan laiku, gan sava maciņa saturu, vari izmantot kredītu apvienošanu. Kas tas ir?

Kredītu apvienošana — kas tas ir?

Kredītu refinansēšana jeb apvienošana tiek izmantota situācijās, kad cilvēks vēlas apvienot visus kredītu maksājumus vienā kopīgā aizdevumā. Kādas ir šādas procedūras priekšrocības?

  1. Garantēts laika ietaupījums. Ņemot vērā faktu, ka, apvienojot kredītus, būs nepieciešams veikt tikai vienu kopīgu maksājumu par visiem šī brīža aizņēmumiem;
  2. Iespēja ietaupīt naudu. Apvienojot kredītus, maksājumam tiek pielāgota viena konkrēta procentu likme, kas noteikti atšķirsies no šī brīža likmēm par katru no aizdevumiem, ko piešķirot kredītu, noteicis aizdevējs. Iespējams, jaunā procentu likme būs zemāka, kas rezultātā ļaus ietaupīt;
  3. juceklim maksājumos. Brīdī, kad visi aizdevumi tiek apvienoti vienā, nav jālauza galva — līdz kuram datumam katru mēnesi obligāti jāveic aizņēmuma atmaksa, lai netiktu piemērota samaksa par kavētu maksājumu, kam ir jāskaita nauda, kādos apjomos katram no aizdevējiem tā jāatdod? Tas ir daudz vienkāršāk — viens maksājums ik mēnesi!
  4. Saņemšana pat īpašos gadījumos. Iespējama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, taču jāsaprot, ka mēdz būt arī izņēmumi. Aizdevējs, kurš ir gatavs apvienot visus kredītus vienā, slēdzot līgumu ar klientu, vēlas būt drošs, ka aizdevuma atmaksātājs spēs atdot visu paredzēto summu;
  5. Skaidri saprotami atmaksas noteikumi. Pārkreditēšanas gadījumā tiks slēgts līgums ar aizdevēju, kurā skaidri tiks atrunāti visi atmaksas noteikumi — laiks, kredīta summa, procentu likmes u. c..

Kredītu apvienošanas iespējas: kas tiek ņemts vērā?

Kredītdevēji, kuri piedāvā iespēju apvienot aizņēmumus, rūpīgi izvērtē katra kredīta ņēmēja finansiālo situāciju, lai saprastu — iespējot kredītu apvienošanu vai nē. Tiek ņemti vērā vairāki faktori, piemēram:

  • ķīlas vai galvotāja piemērošana. Pastāv iespēja saņemt kredītu apvienošanas iespēju arī bez nepieciešamības pēc ķīlas vai galvotāja, taču liela apmēra aizdevumu gadījumā ar to, iespējams, būs jārēķinās;
  • ikmēneša ienākumu apmērs. Lai izvērtētu potenciālā kredīta saņēmēja piemērotību kredītu apvienošanas gadījumā, aizdevējs noteikti ņems vērā ikmēneša ienākumu līmeni un apsvērs, vai apvienot kredītus, ja tev nav noteiktas darba vietas;
  • sabojāta kredītvēsture. Iespējama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, bet jāapzinās, ka to nepiedāvā visi aizdevēji. Tāpēc, veicot aizdevumu atmaksu, jāseko savai finansiālajai situācijai, lai nenokļūtu parādnieku statusā un nesabojātu savu kredītvēsturi.

Lai arī kredītdevēji nemitīgi aicina iedzīvotājus izvērtēt iespēju aizņemties un apsvērt visus plusus un mīnusus, ņemot kredītu, nereti rodas nepieciešamība pēc vairākiem kredītiem. Nevedoties atmaksai tā, kā plānots, noteikti jāvēršas pēc palīdzības, un, kā reiz — palīdzēt var tie aizdevēji, kas piedāvā pārkreditāciju. Kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi ir iespējama, un tā sniedz virkni priekšrocību. Ienāc Netcredit.lv un iepazīsties ar piedāvājumiem, kas paredzēts kredītu apvienošanai pie dažādiem aizdevējiem, tādējādi ātri un vienkārši izvēloties piemērotāko variantu!