Labākās ārstēšanās metodes triholoģijā

Mūsdienās mati nekrīt laukā tikai cienījamā vecumā. Tas var notikt arī krietni ātrāk, piemēram, jau 30 gadu vecumā. Tas gan nenozīmē, ka tā stunda jau ir klāt. Tas ir tikai viens no signāliem, ka kaut kas nav kārtībā ar veselību.

Matu izkrišana var izpausties dažādi — tie var krist ārā dažādās vietās pa vienam vai tik pat labi var izveidoties t. s. perēkļveida matu izkrišana jeb Alopēcija areata. Speciālista palīdzība jāmeklē arī gadījumā, ja pēc pašu centieniem tos atveseļot, tie tāpat ir palikuši neveselīgi – lūzt, ir ļoti plāni vai pārāk lēni aug. Šādos gadījumos ir jāmeklē trihologs jeb matu ārsts. Kur atrodams labs trihologs Rīgā?

Šajā rakstā pastāstīšu par trihologa darbu skaistumkopšanas salonā «Nofrete» Rīgā, Klusajā centrā.

Tātad pie trihologa ieteicams doties gadījumā, ja ir pasliktinājies matu kopējais stāvoklis:

  • tie aug pārāk lēni,
  • zaudējuši krāsu vēl pirms sirmo matu rašanās,
  • tie lūzt un krīt ārā iepriekš neredzētos daudzumos,
  • ir radušās blaugznas, ar kurām parastie matu šampūni netiek galā,
  • tie taukojas neredzēti ātri
  • izveidojusies perēkļveida matu izkrišana
  • novērota galvas nieze.

Jāpiebilst, ka pie matu ārsta var doties arī tādā gadījumā, ja tā arī nav kļuvis skaidrs, kāda īsti ir Jūsu galvas āda un kādu šampūnu vai citus matu kopšanas līdzekļus vislabāk izvēlēties.

Kā trihologs Jums palīdzēs?

Pirmajā vizītē matu ārsts veiks Jūsu galvas ādas un matu diagnostiku. Ārsts uzklausīs Jūsu sūdzības, informāciju par slimību vēsturi. Ja pēdējā laikā nācies iedzīvoties regulārās stresa situācijās, arī par tām trihologam droši pastāstiet. Detaļās iespringt varbūt labāk nevajag, taču pieminēt šādus faktus gan būtu ieteicams. Šķiet, ka tas jau ir sen pierādīts fakts, ka stress negatīvi ietekmē visu mūsu ķermeni. Arī matos tas atspoguļojas diezgan ātri.

Ja pēc šīs informācijas tomēr būs nepieciešami precizējumi, tad ārsts nosūtīs Jūs uz atbilstošiem izmeklējumiem pie neirologa, endokrinologa vai gastroenterologa. Ļoti iespējams, ka būs nepieciešams veikt arī noteiktas analīzes, lai noskaidrotu, vai Jums organismā pietiek nepieciešamās barības vielas. Nereti ir dzirdēts, ka cilvēks ēd labu uzturu, tikai kaut kas ir nogājis tik greizi, ka kādas citas noteiktas vielas neesamības dēļ labais uzturs mūsos, tā teikt, neuzņemas jeb neuzsūcas.

Pēc matu un galvas ādas diagnostikas augsti sertificētais «Nofrete» trihologs izstrādās ārstēšanas plānu – medikamentozo un, kas ir interesanti, — arī fizioterapeitisko. Tas gluži nenozīmēs to, ka būs jāveic kādi noteikti galvas vingrinājumi, taču galvas ādas masāža par sliktu nenāks. Vēl iedarbīgākas matu fizioterapijas metodes ir plazmoterapija, mezoterapija un karboksiterapija. Pastāstīšu par katru atsevišķi.

Plazmoterapija

Plazmoterapija ir Jūsu pašu labāko asiņu izmantošana ādas uzlabošanai. Ko tas nozīmē? No Jums tiks paņemts neliels daudzums asiņu (40-60 ml), kurās ar speciāla aparāta palīdzību tiks veikta šūnu saspensija jeb tiks atdalīta erocitrārā masa no tās, kurā ir trombocīti. Tieši trombocītiem piepildītā asins daļa tiks izmantota atveseļošanās procesam, jo tie spēj atjaunot šūnu darbību. Šīs pašas, no eritrocītiem atdalītās asinis bez jebkādiem ķīmiskiem piejaukumiem tiks injicētas galvas ādā.

Plazmoterapija ir ļoti efektīva un pierādīts, ka ar to var ārstēt matu izkrišanu, kā arī padarīt tos veselīgākus. Palielinātais trombocītu skaits, kuru iegūst plazmoterapijas rezultātā, aktivizē galvas ādā esošās šūnas. Tiek pamodinātas tās šūnas, kuras jau grasās iet bojā, kā arī rodas jaunas. Pēc šīs procedūras nav novērotas nekādas komplikācijas, jo tiek izmantots resurss, kas jau ir cilvēkā – viņa paša asinis. To sauc par reģeneratīvo medicīnu, kura pasaulē kļūst arvien populārāka.

Mezoterapija

Mezoterapija arī ir īpašs un iedarbīgs veids, kā palīdzēt atjaunot matu augšanu, kā arī iegūt veselīgu matu izskatu. Šajā gadījumā trihologs Jums būs sagatavojis īpašu vitamīnu kokteili, kuru pa taisno iešpricēs galvas ādā. Neuztraucieties, adatas ir īpaši tievas. Jums liksies, ka iekodis kārtējais knausis, bet patiesībā Jums tiks veikts vērtīgs pakalpojums, kas atjaunos matu augšanu, uzlabos to kopējo veselību un izskatu tieši tāpat kā plazmoterapija.

Karboksiterapija

Solīju, ka pastāstīšu arī mazliet par karboksiterapiju. Arī šī ir diezgan moderna kosmetoloģijas tehnoloģija — 22 gadi nozarē. Kā var noprast pēc nosaukuma, terapijā tiek izmantots ogleklis. Patiesībā tās ir tīras, medicīniskā oglekļa dioksīda injekcijas ādā. To izmanto ne tikai, lai uzlabotu matu stāvokli un nepieļautu to izkrišanu, bet to šļircē arī citās ķermeņa zonās — zem acīm, uz kakla, dekoltē un citur. Tas ārstē dažnedažādas ādas problēmas, jo arī šī metode paātrina šūnu darbību, turklāt iedarbība sākas nekavējoties.

Nekavējies arī Tu! Pat, ja matu problēmas ir ieilgušas, nekautrējies lūgt palīdzību tad, kad Tev tas ir iespējams. Mati patiešām ir viena no visskaistākajām rotām, kas ir mūsu katra individuāla izskata iezīme. Vienalga kādā krāsā vai struktūrā – ja tie būs veselīgi, Tu varēsi gan aiz tiem pienācīgi aizslēpties, gan nepieciešamajā gadījumā — eleganti uzmirdzēt.