Mainās Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieku sastāvs

Mainās Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieku sastāvs

Šīs nedēļas pirmā darba diena Talsu novada domes deputātiem sākās ar ārkārtas domes sēdi. Tajā ar balsu vairākumu no amata tika atbrīvots domes priekšsēdētājas vietnieks tautsaimniecības jautājumos Aldis Pinkens. Viņa vietā iecelts Andis Astrātovs, kura līdzšinējos pienākumus kā domes priekšsēdētājas vietnieks izglītības, sociālajos un veselības jautājumos turpmāk pildīs Dainis Karols.

Ārkārtas domes sēde netika sasaukta domes priekšsēdētājas vietnieku sastāva maiņas dēļ, taču jautājums tika iekļauts dienas kārtībā. Savā pamatojumā domes priekšsēdētāja skaidroja, ka novada attīstībā tautsaimniecības jomai ir ļoti būtiska nozīme, un viņa uzskaitīja virkni jautājumu, kur jau tuvākajā laikā būs nepieciešama strauja, bet pārdomāta rīcība. Jautājumi skar, piemēram, novada teritorijas plānojumu, pilsētu un pagastu teritoriālo pārvalžu modeli un iedzīvotāju padomju izveidi. Lai to paveiktu, visiem jāspēj sadarboties.


«Iespējams, var arī kļūdīties kādā reizē, bet tomēr ir svarīgi nonākt līdz lēmumam, meklēt labākos risinājumus un saprast, ka varam stabili strādāt. Mums ir veiksmīgi jāspēj visiem sadarboties ar savām iestādēm, izpildvaru, iedzīvotājiem, nevalstiskajām organizācijām un ministrijām dažādu jautājumu risināšanā. Tieši tāpēc arī šāds jautājums tika iekļauts domes sēdē, ko arī deputāti ar balsu vairākumu apstiprināja,» pēc sēdes atzina Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone. «Publiski droši vien izskan citādāk, bet par nepilnībām vietnieka Alda Pinkena darbā un par darbu kopumā mēs esam runājuši. Mēs saprotam, ka ir būtiska viedokļu atšķirība, un tas, protams, ir normāli, bet tad ir svarīgi, kādi ir priekšlikumi un risinājumi, lai mēs patiešām varētu virzīties uz priekšu.»

Uzskata, ka lēmums ir politiski motivēts

Domes sēdē nepiedalījās visi 19 deputāti. Daļa jau pirms balsojuma paziņoja, ka tajā nepiedalīsies, taču tas vienalga nodrošināja balsu vairākumu, lai Aldi Pinkenu no amata atbrīvotu. Pret viņa atlaišanu balsoja divi viņa partijas biedri, bet desmit deputāti nobalsoja par atlaišanu. Pēc domes sēdes Aldis Pinkens atzina, ka, viņaprāt, lēmums ir politiski motivēts, vērsts uz personīgu interešu aizstāvību un cīņu par amatiem. Viņš piekrīt, ka dažādos jautājumos darba gaitā ar kolēģiem viņam atšķīrās viedokļi, taču arī, viņaprāt, viedokļu dažādība ir normāla. «Ņemot vērā to, ka balsojumu par manu atbrīvošanu no amata nodrošināja tie deputāti, kas šeit ir jau ne pirmo gadu un ne pirmo sasaukumu, es saprotu, ka jaunajā Talsu novadā nav nepieciešamas izmaiņas un būtiski uzlabojumi. Šobrīd mēs atgriežamies pie modeļa, kas bija līdz administratīvi teritoriālajai reformai un apliecina to, ka turpināsim iet to pašu ceļu. Bet jāsaprot, ka mums ir cita pašvaldība šobrīd.»

«Iespējams, var arī kļūdīties kādā reizē, bet tomēr ir svarīgi nonākt līdz lēmumam, meklēt labākos risinājumus un saprast, ka varam stabili strādāt. Mums ir veiksmīgi jāspēj visiem sadarboties ar savām iestādēm, izpildvaru, iedzīvotājiem, nevalstiskajām organizācijām un ministrijām dažādu jautājumu risināšanā.»

Sandra pētersone

Sadarbības līgums cietis fiasko

Domes sēdē izskanējušajos viedokļos Aldis Pinkens pats nav saklausījis precīzu skaidrojumu par neizdarītiem vai slikti izdarītiem darbiem, kas būtu kā rādītājs, ka amats jāatstāj.
Viņaprāt, jāņem vērā, ka amatā viņš bija vien deviņus mēnešus un visiem četriem novadiem bija savs mantojums, tāpēc šādā laikā neesot iespējams panākt būtiskus uzlabojumus. Jautāts, kuru no iesāktajiem darbiem šobrīd žēl atstāt, A. Pinkens atzīst, ka patiesībā gandrīz viss ir sākuma stadijā. «Es tiešām nebiju domājis, ka mēs būsim tik negatavi jaunajā Talsu novadā paņemt vai turpināt to labāko, kas katrā novadā ir bijis,» saka A. Pinkens. «Ļoti daudz darba joprojām ir ar normatīvo aktu sakārtošanu. Neizdevās vēl panākt, lai pagasta pārvaldes pildītu to funkciju, kam tās ir paredzētas jeb pašvaldības atnākšanai tuvāk iedzīvotājiem.» Nu jau bijušais vietnieks uzskata, ka pirms deviņiem mēnešiem sešu partiju parakstītais Sadarbības līgums cietis fiasko.

«Es tiešām nebiju domājis, ka mēs būsim tik negatavi jaunajā Talsu novadā paņemt vai turpināt to labāko, kas katrā novadā ir bijis.»

Aldis Pinkens

Darbu sāk jauni vietnieki

Ar balsu vairākumu Alda Pinkena vietā par Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieku tautsaimniecības jautājumos deputāti ievēlēja Andi Astrātovu. Savukārt vietnieks izglītības, sociālajos un veselības jautājumos turpmāk būs Dainis Karols. Par viņa iecelšanu amatā gan izvērtās diskusijas, jo iepriekšējos sasaukumos vairākkārt dienaskārtībā bijis jautājums par viņa nomaiņu. Uz jautājumu, kāpēc šobrīd Dainis Karols šķita piemērota kandidatūra, lai virzītu amatam, domes priekšsēdētāja atzina, ka «laiki iet un arī cilvēki mainās. Pēdējā nepilnā gada laikā jautājumi, kas ir skatīti Izglītības, sociālo un veselības jautājumu komitejā, kuras vadītājs ir Dainis Karols, — viņš patiešām ir apzinājis, kāda situācija ir skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs. Arī runājot par sociālās un veselības jautājumiem, manuprāt, Dainis šobrīd ir pierādījis, ka viņš šobrīd to var darīt.»

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.