«Mazputniņi» izdzied skaistākās dziesmas savai mīļajai Latvijai

«Mazputniņi» izdzied skaistākās dziesmas savai mīļajai Latvijai

Talsu novada pirmsskolas izglītības iestāžu mazo dziedātāju svētki «Mazputniņš» ir tradīcija jau vairāku gadu garumā. Ik reizi mazie dziedātāji pilda kādu īpašu uzdevumu, un šoreiz tas bija veltīts Latvijai. Ļoti skaistas dziesmas mazliet bikli, bet reizē apbrīnojami drosmīgi savai Latvijai dzimšanas dienā veltīja 15 mazie dziedātāji.

2015.gadā tradīciju Talsu pirmsskolas izglītības iestādē «Pīlādzītis» aizsāka mūzikas skolotāja Baiba Brice, un, lai arī viņa šobrīd vairs nav «Pīlādzītī», tradīcija turpinās, par ko idejas autorei liels prieks. Un arī viņa pati šoreiz baudīja koncertu skatītāju rindās. Baiba Brice stāsta, ka «Mazputniņš» radies kā alternatīva konkursam «Cālis». «Šeit nav šovs, ārišķība, mikrofoni… Bērnus nevērtē pēc vecāku materiālā stāvokļa, neskatāmies, vai viņš dzīvo laukos vai pilsētā, kur varbūt vairāk iespēju… «Mazputniņš» ir gan bērnu, gan mūzikas skolotāju svētki, kuros tiek izvērtētas mūzikas skolotāju veiksmes – par to liecina bērnu dziedājums. Šajā pasākumā mūzikas skolotājiem ir iespēja mācīties vienam no otra, iedvesmoties un – saskatīt savas kļūdas. Katrs skolotājs sagatavo bērnu, kuru viņš uzskata par pietiekami drosmīgu un apdāvinātu, lai atvestu uz šo pasākumu.  «Mazputniņš» ieguvis bērnu, vecāku un skolotāju mīlestību.»

«Mazputniņš» ir svētki ne tikai bērniem, bet arī viņu skolotājiem. Šeit novērtēts un paslavēts tiek ikviens bērns, īpaši neizceļot uzvarētāju, lai citiem mazajiem dziedātājiem nesāpētu sirds. Tāpēc klusi par labāko priekšnesumu tika atzīta Renāra Krauzes (attēlā pirmajā rindā vidū) uzstāšanās. Renāram ir seši gadi, viņš mācās Laucienes PII «Bitīte», un viņam ļoti patīk dzīvot Latvijā, jo šeit ir daudz dzīvnieku. Savai mīļajai Latvijai dzimšanas dienā Renārs novēl kļūt vēl skaistākai!

Šogad konkursā piedalījušies īpaši daudz bērnu. Interese bijusi vēl lielāka, taču daži mazie dziedātāji apslimuši. Pēc koncerta paši skolotāji uz lapiņām uzrakstīja, viņuprāt, veiksmīgāko priekšnesumu. «Īstenībā jau tas ir balsojums nevis par bērnu, bet par darbu, ko skolotājs ir ielicis bērnā – ko viņš sapratis metodiski, ko spējis bērniņā pamanīt, atraisīt un virzīt uz augšu vokālajās prasmēs un dziesmas mīlestībā,» saka B. Brice. Šoreiz gan bērni bijuši mazliet biklāki nekā citkārt, taču viņa norāda, ka patriotiskās dziesmas jau uzliek lielāku atbildību.

Arī mūzikas skolotāji piekrīt, ka «Mazputniņš» patiešām ir svētki arī viņiem. Talsu PII «Zvaniņš» mūzikas skolotāja Arta Veršāne atzīst, ka viņai ļoti patīk strādāt ar maziem bērniem, un viņa pat nespēj iedomāties, kā būtu mācīt skolā. «Tas ir mans sirds darbs, ko daru jau no 16 gadu vecuma. Mana audzēkne Gabriela Libere uz skatuves citu cilvēku priekšā šodien uzstājās pirmo reizi, un bērnam tas ir ļoti svarīgi – celt savu pašapziņu, redzēt, kā uzstājas citi, un saprast, ka arī viņš to spēj. Es priecājos, ka visi bērni šeit tiek novērtēti, katrs saņem atbalstu, dāvaniņas – visi ir vienādi, un tas ir svarīgi,» saka A. Veršāne. Arī Vandzenes PII «Zīlīte» mūzikas skolotāja Vita Bērziņa uzskata, ka mazie bērni dzied ļoti skaisti, un viņi ir pārsteigumu pilni. «Tu nekad nezini, kas kurā brīdī nāks ārā. Mācīšanās un mēģināšana ir viena lieta, bet, kad mazais uzkāpj uz skatuves, kādas viņam tajā brīdī ir sajūtas un garastāvoklis, tā arī nodziedās,» smaidot saka V. Bērziņa. Šoreiz «Mazputniņā» viņai esot bijuši patīkami pārsteigumi.