Ministrija izbeigs līgumu ar «Zītari LZ» no Rojas

Ministrija izbeigs līgumu ar «Zītari LZ» no Rojas

Jūnija sākumā Aizsardzības ministrija (AM) informēja, ka ir panākta vienošanās ar uzņēmumu «Zītari LZ» par armijas pārtikas apgādes līguma pirmstermiņa izbeigšanu.

Vairākkārt esam informējuši par to, ka Rojā reģistrēts uzņēmums «Zītari LZ» pērn decembrī ieguva 220 miljonus eiro vērtu līgumu par pārtikas piegādi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām turpmākos piecus gadus. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par to uzsāka kriminālprocesu, jo Valsts kontroles veiktajā finanšu revīzijā tika secināts, ka iepirkums par loģistikas pakalpojumu par pārtikas piegādi NBS vajadzībām ir organizēts, pārkāpjot aizsardzības resorā noteikto kārtību iepirkumu plānošanai un organizēšanai. Saistībā ar iepirkumu par loģistikas pakalpojumu pārtikas piegādē armijas vajadzībām no amata atbrīvota Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra un NBS amatpersonas, bet divām amatpersonām izteikts rājiens. Abas iepriekš bija atstādinātas no dienesta pienākumu pildīšanas. Turklāt procesā ir vēl sešas disciplinārlietas.

Jūnija sākumā AM nāca klajā ar informāciju, ka ministrija ir panākusi vienošanos ar uzņēmumu par līguma pirmstermiņa izbeigšanu ar šī gada 31. decembri. Turklāt panākta vienošanās, ka komersants neizvirzīs nekādas pretenzijas AM un valstij neradīsies zaudējumi. Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece uzsvērusi, ka līguma darbības laikā nav radušies finansiāli zaudējumi.

No šā gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim NBS no «Zītari LZ» esot saņēmuši pārtikas preces par 992 000 eiro. Par norādīto laika posmu NBS saņēmuši uzņēmuma rēķinu par sniegtā pakalpojuma administrēšanu 30 000 eiro apmērā.

Pašlaik notiek darbs pie jauna iepirkuma organizēšanas. Gada beigas līguma laušanai izvēlētas, jo notiek darbs pie jauna iepirkuma organizēšanas un iepirkumu norisei vajadzīgi vismaz seši mēneši.

#SIF_MAF2023

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.