Šogad nenotiks konkurss «Radi Talsu novadam!»

Šogad nenotiks konkurss «Radi Talsu novadam!»

Talsu novada pašvaldība informē, ka daudzu gadu garumā cilvēku iemīļotais un iecienītais konkurss «Radi Talsu novadam!» šogad netiks organizēts.

Katru vasaru, iepazīstoties un godinot čaklos, uzņēmīgos un radošos novadniekus, tika rīkots konkurss «Radi Talsu novadam!» (līdz 2016. gadam ar nosaukumu «Sakoptākā pilsēta vai pagasts», līdz 2020. gadam — «Talsu bruncī ieaustie»). Tas tika aizvadīts arī pērn, tomēr šovasar vairs nenotiks un, visdrīzāk, arī turpmāk — nē.

«Laikā, kad konkurss tika ieviests, tas bija vienīgais šāda veida pasākums, kur varējām izcelt un godināt cilvēkus, kuri ārpus ikdienas darba sniedz ieguldījumu novada attīstībā, to popularizē un aktīvi iesaistās vietējā kopienā. Bet pēdējo gadu laikā ir būtiski palielinājies novada pašvaldības rīkoto konkursu kopskaits, piemēram, tagad ir arī «Talsu novada uzņēmēju Gada balva», tiek godināti izcilākie gada sporta un kultūras darbinieki un notikumi, kā arī tiek pasniegti apbalvojumi uz 18. novembra svētkiem. Tas lika secināt — tā kā šo konkursu ir tik daudz, vairākas nominācijas no «Radi Talsu novadam!» pārklājas ar tām, ko izvirza citos konkursos. Nav jēgpilni dublēties vai konkursiem cīnīties savā starpā par nominantiem. Līdz ar to izskatīsim un pārstrādāsim konkursu nolikumus, tos papildinot ar nominācijām no «Radi Talsu novadam!»,» skaidro Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko.

Arī pilsētu un pagastu pārvalžu vadītāji atzinuši, ka pretendentu piesaiste nominācijām ik gadu kļuvusi aizvien sarežģītāka, it īpaši mazās teritorijās.

«Šis konkurss ir bijis fantastisks pienesums vietējai kopienai, bet, tam notiekot ilgus gadus un pieaugot citu konkursu skaitam, nevēlamies, lai tā organizēšana būtu pašmērķis. Protams, iespējams, strādājot pie konkursu nolikumiem, kaut kas vēl mainīsies saistībā ar šo lēmumu. Ja saņemsim ļoti lielu interesi un vēlmi konkursu turpināt, tad par to runāsim. Nekas nav akmenī cirsts, bet pagaidām dosimies pa šo ceļu,»

pauž I. Fedko.

@SIF_MAF2023