Muzejā atgriežas lietišķā māksla

Muzejā atgriežas lietišķā māksla

Pēc  četru gadu pārtraukuma Talsu novada muzejā atkal iekārtota novada lietišķās mākslas izstāde. Tajā piedalās 11 lietišķās mākslas kolektīvi, kā arī individuālie meistari. No novada jaunajām teritorijām darbus iesniedzis  tikai Dundagas lietišķās mākslas kolektīvs.

“Šķiet, pandēmija īpaši nav ietekmējusi lietišķās mākslas meistaru darbošanos. Iespējams, ir mazāk lielā izmēra darbu, piemēram, austās segas, kuras kādreiz vairāk  tapa “publiskajās stellēs”- tautas namos, pašvaldību atvēlētajās telpās vai citur. Bet daudzas audējas tagad auž brīnišķīgus lakatus – “Talses” meistares!   Kā ierasti, ir daudz augstas kvalitātes adījumu: cimdi, zeķes, jakas, apģērbi  utt. Tomēr visus atnestos darinājumus, īpaši tamborējumus, diemžēl,  nebija iespējams izstādē izlikt,” saka izstādes iekārtotāja Guna Millersone. “Tautas lietišķās mākslas studija “Dzīpars” turpina uzturēt savas leģendārās smalku izšuvumu prasmes, Stendes audēju pulciņš auž skaistus lielizmēra linu galdautus un “jaunrades brunčus”, un Astrīda Smilktena vēl arvien ir vienīgā pinēja mūsu novadā. Var redzēt, ka klāt pienākušajā Dundagas kolektīvā ir labas grīdas segu darinātājas un adītājas. Visi kolektīvi jau sākuši gatavošanos nākamā  gada Dziesmu svētku dižajām izstādēm un svētku tirdziņiem.”

Tikšanās ar izstādes autoriem Talsu novada muzejā paredzēta 5. martā plkst. 12:00. Izstāde būs apskatāma līdz 10. aprīlim. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja ar uzlīmi nobalsot par sev tīkamākajiem darbiem; to autori saņems balvas izstādes noslēgumā.