Novadnieki kopīgiem spēkiem radījuši 37 Talsu pilsētai veltītus dzejoļus

Novadnieki kopīgiem spēkiem radījuši 37 Talsu pilsētai veltītus dzejoļus

Jau vairākus gadu desmitus, atzīmējot un pieminot Raiņa dzimšanas dienu, ik gadu 11. septembrī Latvijā sākas Dzejas dienas. Tā arī Talsu Galvenā bibliotēka no 10. līdz 17. septembrim novadniekiem piedāvāja plašu Dzejas dienām veltītu aktivitāšu un pasākumu klāstu.

Sestdienā norisinājās pasākums ģimenēm «Mazi mīļi dzejolīši», bet pirmdienā — «Dzejas stunda» un «mazpilSētas stāstnīca» — saruna ar vokālo pedagoģi, dziedātāju, Kandavas kultūras dzīves vadītāju Kristīni Broku-Meļķi. Piedāvājumā bija arī «Dzejas Puzzle», «Dzejas Torte» un izlaušanās spēle «Dzejoļiem pa pēdām». Savukārt trešdienā dzejas mīļotāji ar «Dzejas Busu», kas iecienīts jau gadiem, apceļoja Dundagas pusi, sekojot Talsu novadā atstātajām literārajām pēdām un laika nospiedumiem, piemēram, apmeklējot Dundagas pili un dodoties ciemos pie Gunāra Laicāna Vecmuižā izveidoto muzeju. Maršrutā «Talsi—Dundaga—Talsi» visa ceļa garumā pasažieri lasīja dzeju un klausījās stāstus par vietām un notikumiem.

Dzejoļi izstādīti lasītavā gan papīra formātā, gan ar projektora palīdzību skatāmi uz sienas. /Foto: Elīza Paula Vegnere/

Visu nedēļu bibliotēkas nodarbības apmeklēja dažādu klašu kolektīvi no vairākām skolām, kas piedalījās aktivitātē «Dzejas Raksti», iemēģinot roku dzejas rindu rakstīšanā, veidojot kopīgu pilsētai veltītu dzejoli, lai ne vien lasītavā izveidotu izstādi, bet arī noslēdzošajā dienā, 16. septembrī, tos ar krītiņiem uzrakstītu uz bibliotēkas bruģa, ar dzejas rindām iepriecinot garāmgājējus. «Iedzīvotājiem visas nedēļas garumā bija iespēja veidot dzeju, papildināt dzeju. Un tā šie dzejolīši ir tapuši. Būtībā apmeklētāji kopīgi izveidoja 37 dzejoļus,» stāsta Talsu Galvenās bibliotēkas direktore Rita Alkšbirze.

Katram roku pieliekot, pa rindiņai vai vārdiņam dzejas nedēļas ietvaros radīti Talsu pilsētai veltīti dzejoļi.
/Foto: Andžejs Beļevičs/

«Sagatavotās dzejas lapas, līdzi ņemtas, tika arī «Dzejas Busā», un dalībnieki pa rindiņai, pa vārdam pierakstīja kaut ko klāt,»

papildina lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Elza Āboliņa, un smejot norāda, ka daži sanākuši arī ar melnā humora piegaršu, tāpēc tie uz seguma nav atrodami. Tāpat kā laikapstākļus, tā arī gala iznākumu dzejolim paredzēt nevar — tā ir Dzejas dienu atklāsme.