Nu arī Talsiem ir sava sieviešu hokeja komanda

Nu arī Talsiem ir sava sieviešu hokeja komanda

Šobrīd Talsu hokeja klubā aktīvi norit treniņi ne tikai vīriešu komandām, bet pirmo gadu arī sieviešu komandai. Pat, ja slidošanas prasmju nav, apgūt tās un jautri pavadīt laiku ir aicināta katra.

Ideja radās, kad treneris Kristers Bergmanis sazinājās ar tagadējo sieviešu hokeja izlases treneri. Viņš uzreiz saprata — kaut ko tādu noteikti vajadzētu arī Talsos. “Atsaucība bija liela, klubam atlika vien ievietot afišu sociālajos tīklos. Un arī no hokeja kluba telpās esošās kafejnīcas īpašnieces puses bija atsaucība, jo viņa piesaistīja savas draudzenes, kā arī pati spēlē hokeju. Tā arī lēnām izveidojās komanda. Teiksim tā — pašu meiteņu iniciatīva,” atklāj treneris Kristers Bergmanis un atzīst — ja šīs atsaucības nebūtu, tad ar jaunu sparu censtos ideju attīstīt nākamajā sezonā.

Hokeju jau iemīlējusiSigne Erdmane, kura ikdienā cep “Ceļojošos franču makarūnus“, un Indra Āboliņa, kura darbojas “Cafe THK“, lai gan abas spēlēt sākušas salīdzinoši nesen. “Sieviešu hokejs ir daudz citādāks, tajā nav atļauti spēka paņēmieni, bet tie, protams, netīšām, dažkārt notiek. Tas ir foršs komandas sporta veids, mazliet citādāks nekā basketbols, volejbols, florbols,” iedrošina hokejiste Signe Erdmane.

“Tas nav viegls sporta veids, bet nav arī ļoti bīstams, bailīgs vai biedējošs. Jebkurš, kas atnāktu uz treniņu, saprastu, ka atmosfēra ir mazliet citādāka, nekā stereotipi liecina.”

hokejiste, Indra Āboliņa

Viņa sāka apmeklēt hokeja treniņus pēc draudzenes uzaicinājuma un atzīst, ka ar slidošanu sākumā bija uz “jūs”, bet draudzene spējusi iedrošināt, ka tāpēc jau tie esot treniņi — lai mācītos. “Spēlēt hokeju ir forši tāpēc, ka tu esi daļa no komandas. Atmosfēra ģērbtuvēs arī ir fantastiska, satiecies ar lieliskiem cilvēkiem, iegūsti ļoti labas prasmes, izaicini sevi un pārbaudi, uz ko tu esi spējīgs — pat, ja nemāki slidot un slidošana nav tas, ko esi darījis no bērnības,” stāsta I. Āboliņa.

Abas hokejistes vēlas iedrošināt ikvienu sievieti nebaidīties un pamēģināt, jo hokejs ir tas sporta veids, kur var atslēgties no ikdienas problēmām, rūpēm un pārdzīvojumiem. Lai arī hokejs izlādē fiziski, tomēr pēc treniņa gūtās sajūtas ir tā vērtas. Tāpat Indra Āboliņa un Signe Erdmane atzīst, ka viņām vairāk patīk treniņi, taču esot arī tādas sievietes, kuras dodas trenēties tikai spēļu dēļ. “Tas ir sliktāk, jo tās meitenes, kuras grib tikai uz spēlēm, arī tiek uz šīm spēlēm, un tad viņām vairs negribas nākt trenēties,» atklāj S. Erdmane. Svarīgākais ir izbaudīt treniņu.

Foto: Talsu hokeja klubs

Nav nozīmes, vai sievietes kādreiz ir slidojušas, vai nav — gaidītas ir visas. “Treniņi notiek visām kopā, jo arī tām, kuras nedaudz labāk māk slidot, tagad primārais ir iziet cauri slidošanas treniņiem un visam, kas ar to saistās. Tagad mums notiek ledus treniņi divas reizes nedēļā. Sākumā bija tikai vienu reizi nedēļā, bet meitenes bija ieinteresētas un gribēja biežāk. Šogad mēs slidosim līdz aprīlim.

“Tagad mūsu plāns ir ievirzīt un parādīt, kas vispār ir hokejs, cik tas ir grūts, un tad jau nākamajā sezonā mums ir plāns pieteikties Latvijas sieviešu čempionātā un mēģināt startēt tur.”

treneris Kristers Bergmanis

“Iedrošinu visas pamēģināt un nebaidīties no hokeja. Mēs arī sakām šīm meitenēm, kuras jau nāk uz treniņiem, — ja arī gadīsies nokrist vai kaut kas cits, tas tāpat var notikt — galvenais nebaidīties!» mudina treneris. Sieviešu hokejā nav vecuma ierobežojumu. “Hokejs ir domāts visiem, pat ja meitene ir trausla un smalka, tas ir tikai pluss, jo viņa var ātrāk un veiklāk tikt uz priekšu, apvadīt kādu,” motivē hokejiste Signe Erdmane.