Pašvaldības iestādēm jāsamazina elektroenerģijas patēriņš

Pašvaldības iestādēm jāsamazina elektroenerģijas patēriņš

Vērtējot praktiskās un tehniskās iespējas, Talsu novada pašvaldības iestādēm iespēju robežās jāsamazina elektroenerģijas patēriņš, to nosaka septembrī izdotais rīkojums pašvaldības iestādēm un pagastu pārvaldēm. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, samazinājumam jābūt vismaz 15 procentu apmērā.

Rīkojums izdots, lai taupītu Talsu novada pašvaldības budžeta līdzekļus laikā, kad elektroenerģijas izmaksas pieaug. Plānots samazināt publiskās infrastruktūras apgaismojumu vai tā intensitāti, samazināt elektroenerģijas patēriņu nakts laikā, pazemināt temperatūru elektriskajos ūdens sildītājos un rūpēties par sildelementu apkopi, kā arī iespēju robežās ieviest LED apgaismojumu.

Talsu novada pašvaldības izpilddirektora pienākumu izpildītāja Dace Zeļģe norāda, ka pašlaik tiek apkopota informācija par iestāžu un pārvalžu elektroenerģijas patēriņu iepriekšējā gada konkrētajos mēnešos un salīdzinājumā ar tiem šajā gadā patēriņam jābūt mazākam. Katrs gadījums vērtējams individuāli, un nav nosakāms viens konkrēts modelis, ko ieviest visiem. «Jāvērtē praktiskās un tehniskās iespējas,» teic D. Zeļģe. Piemēram, runājot par ielas apgaismojumu un sporta laukumu apgaismojumu, jāsecina, kādā ķēdē gaismekļi saslēgti un vai iespējams atslēgt katru otro.

«Kādreiz domājām, kā izgaismot ēkas un būves, lai ir skaisti, bet tagad ir jauna realitāte, kurā jādomā par elektroenerģijas patēriņa samazinājumu,»

uzsver izpilddirektora pienākumu izpildītāja.

Talsu pilsētā pirmās acīmredzamās pārmaiņas varētu piedzīvot Lielā iela pie Talsu tautas nama. Tiks izvērtēts, vai atstāt laternu gaismu vai lampiņu virtenes.

«Elektroenerģijas patēriņa samazinājums pilsētu un pagastu pārvaldēs visbiežāk iedzīvotājiem būs manāms ielu apgaismojuma samazinājumā. Piemēram, Sabiles, Valdemārpils pilsētas, Vandzenes, Lubes, Ķūļciema, Īves pagasta pārvaldēs diennakts tumšajā laikā degs katrs otrais ielu gaismeklis. Citviet apgaismojums tiks izslēgts nakts laikā, piemēram, Mērsraga, Lubes, Īves, Ārlavas, Rojas pagastā, Valdemārpilī, Pastendē, Spārē. Savukārt Lībagu un Strazdes pagastā papildu ielu apgaismojuma samazināšanai tiks pārskatīta apgaismojuma izmantošana dažādiem vides objektiem un dekoratīvajām virtenēm. Balgales pagastā līdztekus minētajiem taupības pasākumiem āra apgaismojumā jau daļēji nomainītas LED spuldzes, pārvaldes un sporta un brīvā laika pavadīšanas centra elektriskajos ūdens sildītājos ir samazināta temperatūra, un veikta sildelementu atkaļķošana. Laucienes pagasta pārvaldē atslēgts vairāku publisko ēku fasādes apgaismojums,» vēsta pašvaldība.