Puse no respondentiem atbalsta ideju par viena un divu eiro centu monētu izņemšanu no aprites

Puse no respondentiem atbalsta ideju par viena un divu eiro centu monētu izņemšanu no aprites

Aptaujā vēlējāmies noskaidrot jūsu domas par izskanējušo ideju atteikties no mazajām nominālvērtību monētām, proti, viena un divu eiro centu monētām. Viens no Latvijas Bankas (LB) rosinātajiem soļiem ir ieviest pirkuma gala summas noapaļošanu līdz 5 centiem.

Aptaujā piedalījās 140 respondenti. Uz jautājumu, vai atbalsta ideju par viena un divu eiro centu monētu izņemšanu no aprites, puse no visiem respondentiem pauduši atbalstu, 45 aptaujas dalībnieki šādu ideju neatbalsta, bet 3 cilvēkus tas nesatrauc. 2 respondenti skaidrā naudā sen jau nenorēķinās, savukārt 14 respondenti kā atbildi izvēlējušies jautājumu, vai gala summu apaļos pircējam vai pārdevējam par labu? 6 atbildējušie izvēlējušies piedāvāto atbilžu variantu «Cits», rakstot:

-> Pārdevējiem kasē nebūs iztrūkums vai pārpalikums?

-> Kam tas vajadzīgs? Santīmu nekrāsi, pie lata netiksi!

-> Nauda paliek nauda, nevajag iedomāties, ka pēkšņi visi atteiksies no norēķiniem skaidrā naudā. Arī laukos dzīvo cilvēki.

-> Nauda paliek nauda. Vajag atcerēties, ka arī laukos dzīvo cilvēki!

-> Ko baznīcā tad tagad darīs? Kas grabēs kolektē?

-> Nē, jo ir nozares, kur gala cena nedrīkst pārsniegt pat 0,01 eirocentu, nekā noteikts MK noteikumos, piemēram, par zāļu cenu veidošanu aptiekās. Šādi mēs pārkāptu likumdošanu un Veselības inspekcija uzliktu sodu. Šis jautājums ir jāapskata no visām pusēm, visiem LR saistošajiem MK likumiem un noteikumiem.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.