Roja turpina ģitārspēles audzēkņu konkursa tradīciju

Roja turpina ģitārspēles audzēkņu konkursa tradīciju

Ģitārspēles audzēkņu konkursa “Sešas stīgas” tradīcija turpina plaukt. Šoreiz jau vairāk dalībnieku – otrais konkursa gads pulcējis 30 jaunos talantus no desmit Kurzemes reģiona skolām – un tos dalībniekus, kuri piedalās jau otro reizi, patiešām var atšķirt citu vidū. “Jo viņi ir dalībnieki ar konkursu pieredzi. Mēs aizskatuvē redzam, ka šie bērni ir jau nobrieduši konkursiem,” stāsta Rojas Mūzikas un mākslas skolas direktore Baiba Beraģe.

Tieši vēlme bērniem un jauniešiem dot iespēju gūt skatuves pieredzi, ir viens no iemesliem, kāpēc konkurss “Sešas stīgas” aizsācies. Lai gan nu jau pieredze lielāka, konkursanti atzīst, ka uztraukums vienalga. “Ir uztraukums par Zemīti… un tiem pārējiem. Liekas, ka viņi tā stingri varētu vērtēt un tāpēc satraukums,” saka konkursa dalībniece Māra Grīnīte. “Nevajag skatīties uz žūriju, man liekas. Un es paskatījos vienā brīdī, un tad arī tā sajuka un sanāca tā, kā sanāca. Bet gan jau viņi man piedos to kļūdu… Cerams,” tā konkursa dalībnieks Klāvs Bērziņš. Satraukumu jūt arī žūrija. “Nu, protams, ka mēs jūtam šo satraukumu. Un mēs to arī pazīstam, jo mēs paši spēlējam uz skatuves – visi, gan Aivars Hermanis, gan Andris Grīnbergs –, un mēs jūtam līdzi. Bet es domāju, ka šis satraukums dažiem jau šobrīd pārvēršas tādā foršā muzikālā emocijā. Daži no dalībniekiem pēc kāda laika sajutīs, kā tas notiek, un tas ir baigi forši,” tā Kaspars Zemītis, žūrijas pārstāvis.

Taču mierinājums konkursantiem – ja kādam satraukumā aizķeras muzikālais teksts, žūrija to nevērtējot. “Mani jau interesē tās lietas, kur es pamanu kādu talanta dzirksti, kaut ko tādu īpašāku, ko mēs neredzam ikdienā. Mani interesē tās lietas, kas ir profesionāli sakārtotas. Ja gadījumā šie jaunieši nonāks līdz Mūzikas akadēmijai, kā mēs varēsim strādāt tālāk,” stāsta Kaspars Zemītis.

Jaunieši atzīst, ka godalgotas vietas jau, protams, nav vissvarīgākās, tomēr tās viņiem tālāk palīdzētu ikdienas motivācijā. Rojas Mūzikas un mākslas skolas mērķis ir tradīciju turpināt. “Jebkura konkursa pieredze, jebkura skatuves pieredze citu bērnu atraisa. Mēs arī redzējām savas skolas ietvaros, kā puisītis atvērās. Mazās grupas puisītis vienkārši atveras, un mēs redzam, ka tas virziens mazliet viņu uz to konkursu pabīdīt, bija tas pareizais,” tā Baiba Beraģe.

Šoreiz žūrijā Aivars Hermanis, Andris Grīnbergs un Kaspars Zemītis, un pirms rezultātu paziņošanas ģitāras rokās ņēma arī viņi paši.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.