Stils pret ērtumu – kādu somu izvēlēties?

Stils pret ērtumu – kādu somu izvēlēties?

 

Foto: Pexels.com/RDNE Stock project

Izvēloties somas,  nereti nonākam situācijā, kad nevaram saprast, kam dot priekšroku – stilam vai ērtumam. Lai būtu vieglāk nonākt pie pareizā risinājuma, apskatīsim, kuras sieviešu somas ir populārākās un nedaudz sīkāk par to pielietojumu dažādās dzīves situācijās.

Somas ikdienas gaitām

Kas var būt vieglāks, kā piemeklēt somu mācībām, darbam vai vienkārši savām ikdienas gaitām. Bet te sākas dilemma – ņemt ērtu, ergonomisku somu vai labāk papētīt veikalu plauktus, kur skaisti gozējas stilīgas somas. Patiesībā viss sarežģītais ir ļoti vienkāršs. Sākumā jāsaprot, cik daudz mantu un dažādu lietu paredzēts ikdienā pārnēsāt. Tad veicam izvēli:

  • Ja ikdienā jānēsā līdz dažādi A4 formāta dokumenti, vērts aplūkot ērtas, ilgtspējīgas un ietilpīgas ādas somas ar vairākiem nodalījumiem, kas palīdzēs labāk organizēt somas saturu;
  • Ja esi lietišķa stila piekritēja, skaties, lai soma ir vairāk klasiska stila un askētiskas formas. Jauki, ja tā ir ar nelielu “odziņu”, kas piešķirs sievišķīgumu;
  • Ikdienas gaitās labi piestāvēs arī stilīga pleca soma vai tāda rokassoma, kas nēsājama elkonī. Pievērs uzmanību, lai somas rokturis ir gan ērts, gan izturīgs. Ja patīk likt somu uz pleca, pārliecinies, ka siksna ērti ieguļ pleca bedrītē un visu laiku neslīd nost;
  • Ja senāk mugursomas mums asociējās tikai ar skolu un tūrismu, tad tagad tās ir kļuvušas vienlīdz aktuālas arī ikdienas lietošanā, jo ir gana ietilpīgas un piešķir sportisku un jauneklīgu veidolu. Šāda stila somas ir praktiskas mācībām, jo ir gana ietilpīgas. Mazāka izmēra soma noder arī ikdienas gaitām. Lai novērtētu ergonomiskumu un izmēru, pirms iegādes ir ieteicams to pielaikot.

Somas aktīvai atpūtai un ceļojumiem

Foto: Pexels.com/SevenStorm Juhaszimrus

Dodoties ceļojumā ar draugiem un draudzenēm vai ģimenes locekļiem, vienmēr plānojam, kādas ceļojuma somas ņemsim līdzi. Izplatītākie, protams, ir čemodāni. Ņemot vērā, ka lielos koferus būs jāatstāj viesnīcā, jāņem līdzi arī kādas ikdienā lietojamas, vieglas somas.

  • Laba ideja ir mugursomas – lielākas vai mazākas, skatoties pēc iespējām un vajadzībām. Dodoties kalnu izpētē, lieti noderēs lielās kalnu tūrisma somas, bet, ja paredzēta tūrisma objektu apskate, pietiks ar ērtu un nelielu mugursomu;
  • Ir cilvēki, kas iecienījuši ceļojumos izmantot vēdera somas. Tās ir drošākas gadījumos, ja zināt, ka paredzēts apskatīt tādas vietas, kur pulcējas daudz cilvēku un pastāv zādzības risks. Tad vēdera somiņā var salikt vērtīgākās lietas, piemēram, dokumentus, telefonu, naudu un citu somu nemaz neņemt līdz – brīvas rokas un nav lieka satraukuma par vērtīgajām lietām;
  • Ja brauciens ir lietišķa rakstura vai vienkārši negribat, lai tevi uzreiz atpazīst kā tūristu, tad laba izvēle ir klasiska stila sieviešu rokasssoma.

Somas sportiskām aktivitātēm

Foto: Pexels.com/Rui Dias

Mūsdienās sporta klubu apmeklējums ir daudzu cilvēku ikdiena. Tad lieti noder sporta somas – dažādu materiālu, krāsu un izmēru. Šajā kategorijā biežāk tomēr somas izvēlas pēc atpazīstama zīmola, kas savu klientu izpētījis jau ilgtermiņā, piedāvājot ērtumu un stilīgumu.

Arvienpopulārāk kļūst izvēlēties somas noteiktam sporta veidam, piemeklējot, lai somas ir gan stilīgas, gan pēc iespējas ērtākas ikdienas lietošanā. Ja patīk nodarboties ar skriešanu vai nūjošanu brīvā dabā, tad piemērotas būs vēdera somas, kur ielikt pašu nepieciešamāko, lai rokas tiktu atstātas brīvas.

Secinājums – mēs katra izvēlamies somas pēc saviem ieskatiem un vajadzībām. Vai ir iespējams atrast gan ērtu, gan stilīgu somu? Protams! Vajag tikai meklēt. Neaizmirsti šad un tad paviesoties Andelemandele.lv, jo tur var atrasties tieši tava pērle, vai ieskaties rakstā “sieviešu somas, kurām noteikti jābūt katrā sievietes garderobē”. Lai veicas!