Romantisks dejas, dzejas un spāņu mūzikas koncertuzvedums 1. augustā Rojā

Romantisks dejas, dzejas un spāņu mūzikas koncertuzvedums 1. augustā Rojā

Pašā vasaras viducī, zvaigžotā augusta naktī Rojas brīvdabas estrādē izskanēs skaistais STĀSTS PAR MĪLESTĪBU, kas aizvadītajā gadā guva nedalītu publikas un kritiķu atzinību. Solistes Aleksandras ŠPICBERGAS spožais un pārsteidzošais sniegums gan kā dziedātājai, gan dejotājai, tika novērtēts ar LSM balvu “Kilograms kultūras”. 

Horeogrāfs Agris Daņiļevičs saviem draugiem un talanta cienītājiem  sagādājis pārsteigumu un atklājis vēl kādu savu aizraušanos, ko līdz šim turējis noslēpumā – aicinājumu izteikt dzejas rindās savas sajūtas, savas pārdomas, ilgas un pieredzēto.

Agra Daņiļeviča mīlestībai veltītā dzeja sasaucas ar deju, kaisles pilnās spāņu mūzikas ritmiem un smeldzīgo liriku. Mūzika, deja un dziesma izdejo un izdzied stāstus PAR MĪLESTĪBU, tos … NESTĀSTOT.

“Mīlestību nevar izstāstīt. To var izdzīvot, izsāpēt, izpriecāt, izdziedāt, izdejot. Mums katram ir šūpulī ielikta sava Mīlestība, savs sapnis par mīlestību un ceļš pie tās…” saka koncertuzveduma režisore un producente Māra Špicberga.

Koncertuzvedums veidots īpaši izrādīšanai kamerzālēs un izskanējis jau kopā 12 reižu koncertzālēs Rīgā, Siguldā, Dobelē, Ventspilī, Alūksnē, Saldū. Izrādes radošā komanda ir pieņēmusi izaicinājumu ļaut skaistajam stāstam izskanēt brīvdabā, par norises vietu izvēloties Rojas brīvdabas koncertzāli ar tās kompakto amfiteātri un pilnībā apjumto skatuvi un sēdvietām, kas izrādei ļaus netraucēti notikt jebkuros laika apstākļos.

Īpaši veidotajā brīvdabas “kamerzālē” uz skatuves būs īsts koncertflīģelis un muzicēs pianiste Kristīne Šmite. Spāņu mūzika nav iedomājama bez ģitāras! Arī šajā koncertā skanēs klasiskā ģitāra virtuozā ģitārista Vladimira Kudrina sniegumā. Izrādē skanēs dziesmas no Federico García Lorca un Manuel de Falla cikliem, Isaac Albéniz klavieru svīta, Federico Moreno Torroba skaņdarbi ģitārai,  Joaquín Rodrigo opusi ģitārai, klavierēm un balsij.

Koncertuzvedumā piedalās: Agris DAŅIĻEVIČS  – dzeja un horeogrāfija, Aleksandra ŠPICBERGA  – balss un deja, Kristīne ŠMITE – klavieres, Vladimirs KUDRINS – ģitāra, Paulis BĀRZDIŅŠ – deja. 

Tērpi – Inese GIBEIKO, skaņu režija – Andris ŪZE.

Programmā: Spāņu kamermūzika, deja un Agra DAŅIĻEVIČA dzeja autora lasījumā. 

Uzvedums vienā daļā. Izrādes sākums 21.30, norises ilgums – aptuveni 1,5 stunda.

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/140153