Šodien, 22. augustā 18.00 Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā notiks izstādes «Putna melnās acis likās kā lielas kameras, kas asi un detalizēti uztver visu, kas nonāca redzeslokā» atklāšana un tikšanās ar tās autoriem.
Izstādē piedalās astoņi vizuālie mākslinieki: Silga Ivanova, Katrīna Gržibovska, Laimdota Malle, Ivars Pommers, Kristīne Krauze-Slucka, Laine Pole, Mika Solomon un Lidija Zaneripa. Grupas izstāde veidota kā satikšanās viduspunkts, kur mākslinieki aicina skatītāju redzēt, ieraudzīt un pamanīt, kā vizuālais darbs var tikt interpretēts un uztverts atšķirīgi, uzsverot, ka darbi iemieso paši savu pastāvīgo dzīvi, kas liek arī apkārtējo pasauli ieraudzīt jaunā gaismā.
Izstādes mākslinieki savā dažādībā un unikalitātē skaidri ataino un attaisno franču simbolisma mākslinieka Odilona Redona pausto, ka «Mākslinieks bieži padodas to materiālu vilinājumam, kas spēj paust viņa garu.» Silga Ivanova savu māksliniecisko izteiksmes veidu visērtāk pauž uz papīra, kur, mijiedarbojoties ūdenim ar akvareli un tušu, tiek atstāta brīva vieta arī nejaušībai un mirkļa brīnumam.
Katrīna Gržibovska konceptuālo eļļas glezniecības darbu sērijā pievēršas cilvēka miesas materialitātei un sejas deformācijai. Kristīne Krauze-Slucka pievēršas industriāli ražotas materialitātes studijām kā pseido-antropoloģisku meklējumu sākumpunktam. Strādā ar fotogrāfiski nosacītiem risinājumiem, bieži saglabājot eksperimentāli taktilo attēlu veidošanas pieeju. Laimdota Malle strādā ar dažādiem medijiem, tostarp tēlniecību, tekstūru nopiedumu un animāciju, lai radītu instalācijas ar interesi iztaujāt kolektīvās un personīgās pieredzes nospiedumus un nozīmes. Mika Solomon strādā ar zīmējumu, digitālajām kolāžām un video medijiem. Tēmas, kas bieži parādās darbos, ietver jūtu materializēšanos, spēlēšanos ar harmoniju un līdzsvaru, fantāziju un iztēli. Lidija Zaneripa strādā ar kustīgiem un statiskiem attēliem, veido instalācijas no ready-made objektiem un inscenētiem notikumiem. Meklē vizuālas un kontekstuālas nianses ikdienišķās darbībās un notikumos. Laine Pole ar keramikas materiāliem veido vizuālus stāstījumus, kas novēroti ikdienā, kā arī stāstus, kas autorei ir ļoti personīgi. Savukārt, Ivars Pommers savos darbos pēta materiālās un nemateriālās realitātes mijiedarbību, to, kā idejas tiek materializētas objektos, krāsā, formā, kustībā, tekstā, un pēc kā šīm substancēm vērotājs piešķir nozīmi, tādējādi atgriežot tās atpakaļ ideju sfērā, bet jau transformētā veidā.
Izstāde būs aplūkojama Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā līdz 27. oktobrim.