Sakārtota grāmatvedība

Dažkārt klienti mums vaicā, kāds ir ātrākais ceļš uz sakārtotu grāmatvedību, kā iespējami īsā termiņā sakārtot uzņēmuma finanšu pārskatāmību. Corsax.lv grāmatvedības biroja eksperti gan uzskata, ka vārdi «ātrums» un «grāmatvedība» lielākoties nav sinonīmi, jo grāmatvedībā būtiskākas ir pavisam citas īpašības, piemēram, precizitāte, savlaicīgums un pedantisms.

Tiesa, daudz kas ir atkarīgs no konkrētā uzņēmuma lieluma, darbības specifikas un datu apjoma. Nelielam mikrouzņēmumam, kurā ir apkopoti visi nepieciešamie dokumenti, patiešām grāmatvedības kārtošana var notikt ātri un kvalitatīvi, taču lielākā uzņēmumā datu apkopošanai būs nepieciešams ilgāks laiks. Šī iemesla dēļ lielajos uzņēmumos darbojas vairāku grāmatvežu komanda, kurā strikti sadalīti pienākumi un atbildības jomas.

Kļūdas grāmatvedībā ir sāpīgas

Nereti pie mums vēršas klienti, lūdzot pārņemt iepriekšējā grāmatveža darbu. Diemžēl tādos brīžos ieraugām daudzas pavirša darba sekas. Visticamāk, kāds ir gribējis iespējami ātri izdarīt pašu būtiskāko, bet vēlāk šī informācija ir praktiski neizmantojama — tajā grūti orientēties gan uzņēmuma vadītājam, gan visiem nākamajiem grāmatvežiem. Pārņemot šādu grāmatvedību, pedantiskam speciālistam būs jāvelta ļoti daudz laika dokumentu sakārtošanai. Šāds ātrums neatmaksājas.

Sliktākajā gadījumā sasteigta darba kļūdas var nonākt kontrolējošo iestāžu redzeslokā, par tām var nākties maksāt sodu, tās jebkurā gadījumā nāksies izlabot. Tomēr jāsaka — no šādām situācijām var paglābt grāmatvedības konsultācija, kuru stipri rekomendējam.

Tehnoloģijas un pieredze palielina grāmatvedības kārtošanas ātrumu

Tiesa, mūsdienās grāmatvedības kārtošanas temps ir kļuvis ātrāks, pateicoties tehnoloģiju attīstībai. Elektroniskie dokumenti, rēķini, atskaites un grāmatvedības programmas ievērojami atvieglo darbu un padara to ātrāku. Arī dažādu deklarāciju un atskaišu iesniegšana valsts iestādēm vairs neaizņem daudz laika.

Otrs variants, kā palielināt grāmatvedības tempu ir sadarbība ar pieredzējušiem sava amata meistariem. Grāmatvedis, kurš jau ir pieredzējis šajā darbā, pārzina būtiskākos regulējošos normatīvos aktus, visticamāk, strādās ātrāk nekā nupat augstskolas diplomu saņēmis speciālists.

Secinājumi:

—    ātrums un grāmatvedība ir savienojami jēdzieni vien tad, ja runājam par nelieliem uzņēmumiem ar nelielu datu apjomu;

—     sasteigta darba kļūdu labošana var izmaksāt dārgi;

—     mūsdienu tehnoloģijas ir ievērojami palielinājušas grāmatvedības tempu;

—     Corsax.lv piedāvā pieredzējušu ekspertu palīdzību uzņēmuma vai iestādes grāmatvedības kārtošanā, tādējādi grāmatvedības kārtošana var notikt maksimāli ātri, saglabājot arī nepieciešamo darba kvalitāti.