Sarkanā paklāja noma

Kāpēc pastāv sarkanā apklāja noma? Organizējot pasākumus, to rīkotāji vēlas radīt sajūtu, ka ikviens viesis ir īpaši gaidīts un ka par visu ir piedomāts, tāpēc detaļām ir īpaši liela nozīme. Gatavošanās svinībām ietver sevī gan pasākuma aktivitātes, gan scenogrāfiju un noformējumu. Telpu noformējuma izdevumi ir  izmaksas, ko vēlamies samazināt, bet tajā pat laikā negribam zaudēt kvalitāti. Šajā rakstā runāsim par tādu svinību vietas dekoru kā sarkanais paklājs un kā panākt maksimālu efektu, tajā pat laikā ietaupot pasākuma budžetu!

Kāpēc svinībās tiek lietots sarkanais paklājs?

Pirmo reizi sarkanais paklājs pieminēts sengrieķu literārajā darbā par Agamemnonu “Oristreija”, kur aprakstīts kā Agamemnona sieva, sagaidot vīru pēc uzvaras karā, izklāj sarkanu paklāju līdz mājas durvīm, pielīdzinot viņu dieviem. Sarkanais paklājs ieguvis simbolisko nozīmi līdz pat mūsdienām.

Gadiem ilgi sarkanais paklājs ir valstu vadītāju sagaidīšanas rituāla sastāvdaļa. Bieži sarkanais paklājs tiek izklāts arī lai godinātu dažādu festivālu vai konkursu dalībniekus un pasvītrotu pasākuma viesu nozīmīgumu.

Sarkanā paklāja galvenās funkcijas

Šodien, svinībās sarkanais paklājs vairs nav tik dziļi simbolisks elements viesu sagaidīšanā kā tas ir bijis antīkajā pasaulē. Pasākumu organizatori izvieto sarkanos paklājus, lai tie veiktu kādu vai visas zemāk uzskaitītās funkcijas:

  1. sarkanais paklājs iezīmē vēlamo kustības virzienu, norādot viesu virzīšanās ceļu,
  2. paklāja izvietošana samazina svinību telpu grīdu piegružošanu īpaši sliktos laikapstākļos, kā arī samazina viesu paslīdēšanas risku,
  3. Visbeidzot, svinīguma piešķiršana pasākumam, papildinot tā scenogrāfiju ar ik viena inteliģenta cilvēka zemapziņā eksistējošu mitoloģiju.

Sarkanā paklāja noma – prātīga izvēle, jo maksā tikai par paklāja lietošanas laiku

Lasītājam noteikti rodas jautājums, vai paklājs tiešām ir tik svarīgs, lai investētu līzdekļus tā iegādē, turklāt, ņemot vērā, ka tā pielietojums ir tikai vienu vai divas reizes gadā? Jums taisnība – nav jāinvestē. Šim nolūkam ir paredzēta paklāju noma. Šis pakalpojums nodrošinās, ka Jūsu pasākumā vienmēr būs tīrs un teicama izskata paklājs. Turklāt servisa sniedzējs arī no Jūsu pleciem noņems paklāja loģistikas organizēšanu – paklājs tiks atvests un izvietots Jūsu pasākuma vietā, bet pasākumam beidzoties aizvests.  Tādejādi būsiet ietaupījuši gan finansu resursus (nepērkot paklāju), gan laika resursus (paklāju servisa sniedzējs par visu parūpēsies).

Lindstrom nodrošina sarkanā paklāju nomu Latvijā

Lindstrom SIA ir dibināts 1994. gadā kā Somijas Lindström Group filiāle Latvijā. Uzņēmums atrodas pierīgā, Babītes novadā, Piņķos. Kopš 2015. gada Tukumā atvērta viena no modernākajām darba apģērba ražotnēm Eiropā –  Lindstrom Prodem. Lindström  Latvija galvenie darbības virzieni ir darba apģērbu serviss un  ražošana, paklāju serviss un ražošana, kā arī industriālo kokvilnas dvieļu serviss. Ielūkojoties skaitļos: 2018. gadā Lindstrom SIA sasniedza 8,7 mil. eiro apgrozījumu, nodarbinot 130+ darbinieku. Savukārt, Lindstrom Prodem ražo darba apģērbus visai Lindstrom Grupai, lielāko daļu eksportējot ārpus Latvijas. Šajā uzņēmumā arī ir nodarbināti 130 darbinieki un 2018. gadā tas strādāja ar 5 milj. eiro apgrozījumu.