Vasaras riepas

Daudzi autobraucēji joprojām vaicā — kad jāmaina vasaras riepas. Lai arī likumā nav noteikts konkrēts laiks, kad tās obligāti jāmontē, vasaras riepas ir atļauts lietot periodā no 1. marta līdz 1. decembrim. Protams, šeit vērā jāņem arī laika apstākļi. Lai gan, pareizi lietojot, vasaras riepu mūžs var ilgt pat vairākas sezonas, arī tās ar laiku nolietojas. Noskaidrojiet izplatītākās pazīmes, kas liecina, ka jāiegādājas jaunas vasaras riepas.

Nevienmērīgi nodilušas riepas

Daudziem šķiet, ka riepu maiņa jāveic tad, kad tām redzams pilnīgs nodilums, taču patiesība arī daļēja nodilšana rada negatīvas sekas. Ja novērojat, ka vasaras riepas ārējā mala vēl ir atbilstošā stāvoklī un protektors ir pietiekami dziļš, bet iekšējā mala paspējusi jau nodilt, nepieciešams to nomainīt.

Riepās iestrādātie protektori rūpējas par ūdens novadīšanu, un visas rievas savstarpēji sadarbojas, lai šo funkciju pildītu. Ja nodilums nav vienmērīgs, netiek nodrošināta vienmērīga saķere ar ceļu. Šādu riepu nodilumu visbiežāk izraisa nepareizi nobalansēti riteņi, kā arī neatbilstoša spēkrata riteņu savirzes noregulēšana. Šīs un citas problēmas palīdzēs novērst MMK riepu serviss, kurā strādā pieredzējuši speciālisti.

Par to, ka Jūsu auto riepām ir atšķirīgs nodilums, var liecināt dažādas pazīmes, tajā skaitā, dīvaini vibrējoša stūre, braucot ar lielāku ātrumu. Taču tas var liecināt arī par balstiekārtas problēmām. Jebkurā no gadījumiem ieteicams doties uz servisu.

Neatbilstošs protektora dziļums

Latvijas likumdošana nosaka, ka vasaras riepas protektora dziļumam ir jābūt vismaz 1,6 mm. Tādēļ ir nepieciešams regulāri sekot līdzi tam, vai arī jūsu auto vasaras riepu parametri atbilst atļautajiem ierobežojumiem, pretējā gadījumā par piedalīšanos satiksmē ar pārāk nodilušām riepām draud sods. Un nedrīkst aizmirst arī to, ka šādā veidā Jūs apdraudat ne tikai sevi, bet arī citus satiksmes dalībniekus.

Pārāk vecas vasaras riepas

Pat tad, ja tās izskatās salīdzinoši normāli, jāpārbauda, kāds ir riepu vecums. Tiek uzskatīts, ka maksimālais vecums, kādu drīkst sasniegt riepas, ir aptuveni 10 gadi, taču ekspertu pieredze apstiprina, ka jau tad, kad vasaras riepas izmantotas piecus gadus, jāsāk domāt par to nomaiņu.

Vēlaties atrast profesionāļus, kuru piedāvājumā ir kvalitatīva riepu maiņa un citi pakalpojumi? Jums noteikti palīdzēs izpalīdzīgie MMK Riepu Serviss darbinieki! Šeit pieejamas ne tikai vasaras un vissezonu riepas, bet arī ziemas riepas izpārdošana. Uzziniet vairāk — MMKserviss.lv