Saules paneļu stacija pie Valdemārpils sākusi savu darbu

Saules paneļu stacija pie Valdemārpils sākusi savu darbu

Trīs mēnešu laikā «Kness Baltic» komanda pabeigusi pilnu projektēšanas, būvniecības, uzstādīšanas un nodošanas ekspluatācijā darbu klāstu, un pie Valdemārpils izbūvētā Saules paneļu stacija jau sākusi ražot elektroenerģiju.

Kā informē uzņēmuma «Kness Group» preses sekretāre Karīna Tarasova, visas nepieciešamās dokumentācijas nodošanas ekspluatācijā un saņemšanas process, lai elektroenerģiju piegādātu tīklam, ildzis aptuveni divus mēnešus.

Par jaunā saules parka nozīmību K. Tarasova pauž, ka stacija saražos 5 649 737 kWh ekoloģiski tīras elektroenerģijas gadā, un pašvaldība savukārt būs ieguvēja ar to, ka tiks efektīvi izmantoti 12,9 ha zemes, kas nav derīga lauksaimnieciskai darbībai. Tāpat ieguvums ir ieņēmumi par zemes lietošanu un budžeta papildināšana ar nodokļiem.

«Jāakcentē arī CO2 emisijas samazināšana atmosfērā par 5500 tonnām gadā. Saules paneļu parka izveidošana ir solis uz energoneatkarību, pakāpeniski palielinot videi draudzīgu enerģijas avotu. Katrs uzstādītās jaudas megavats ir vērā ņemams solis ceļā uz saules enerģijas attīstību valstī. Un mēs lepojamies, ka mūsu pieredze un kompetence palīdzējusi Latvijai virzīties uz priekšu enerģētiskās pārejas procesā,» pauž preses sekretāre, piebilstot, ka saules stacijas investors ir kompānija «Volterra Energy Group», kas nodarbojas ar atjaunojamo enerģētiku un ieguldījumu pārvaldību.