Saules paneļu uzstādīšana uz zemes: Kas par to jāzina?

Saules paneļu uzstādīšana uz zemes: Kas par to jāzina?

 

Lai arī saules paneļus ir ierasts uzstādīt galvenokārt uz ēkas jumta, tomēr piemērota vieta to uzstādīšanai var būt arī zeme. Ko ņemt vērā, apsverot iespēju saules paneļus uzstādīt uz zemes? Par to vairāk uzzināsiet raksta turpinājumā.

Priekšrocības un trūkumi

Vairumā gadījumu saules paneļu uzstādīšana uz zemes tiek izvēlēta tādēļ, ka ēkas jumts ir pārāk mazs vai neatbilstošs citu iemeslu dēļ. Šādam risinājumam, protams, ir savas priekšrocības un trūkumi.

Tā, piemēram, uz zemes uzstādītiem saules paneļiem ir vienkāršāk veikt apkopi un citus ar uzturēšanu saistītos darbus, tie ilgāk saglabā arī optimālo ražību. Taču ir jārēķinās arī ar augstākām uzstādīšanas izmaksām, kā arī to, ka sistēma, iespējams, neiekļausies kopējā ainavā. Tāpat pastāv lielāks bojājumu risks.

Kura ir labākā vieta saules paneļu uzstādīšanai?

 Labākā vieta saules paneļu uzstādīšanai uz zemes ir pret dienvidiem, aptuveni 30 – 35 grādu slīpumā. Protams, ir pieejami arī citi efektīvi risinājumi. Konsultējieties ar zinošu speciālistu, lai atrastu labāko variantu.

Cik jaudīga sistēma nepieciešama?

Tas, cik jaudīgi saules paneļi ir vajadzīgi, atkarīgs no elektroenerģijas patēriņa konkrētajā mājsaimniecībā, kā arī nākotnes plāniem. Piemēram, ja tiek plānots iegādāties ar elektroenerģiju darbināmu ierīci, ir vērts to iekļaut kopējos aprēķinos un izvēlēties jaudīgākus saules paneļus, kas spēj apmierināt ne tikai šī brīža, bet arī nākotnes vajadzības.

Cenas un kvalitātes attiecība

Saules paneļu cena ir būtisks aspekts, kas lielā mērā nosaka izvēli, taču labam ilgtermiņa risinājumam ir svarīgi ņemt vērā arī kvalitāti un paneļu atbilstību konkrētajām vajadzībām. Izvērtējot piedāvājumu, ņemiet vērā pieejamo komplektāciju, jo sākotnēji norādītā saules paneļu cena var būt maldinoša.

Aktuāla saules paneļu uzstādīšana? Laba cenas un kvalitātes attiecība ir uzņēmuma «Baltijas Elektro Sabiedrība» piedāvājumā www.be.lv, kas ir viens no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā un vienīgais starptautiskais šāda tipa uzņēmums mūsu valstī. Šajā nozarē uzņēmums strādā jau  30 gadus, no tiem 25 gadus ietilpst Würth grupā.

«Baltijas Elektro Sabiedrība» nodrošina risinājumus ārējo un iekšējo inženiertīklu un apgaismojuma izbūvei, ūdensapgādei un telekomunikācijām. Viena no jaunākajām uzņēmuma darbības jomām ir saules paneļu un parku ierīkošana.