Stendē aizvadīts Latvijas kausa trešais posms Cross Country sacensībās motosportā

Stendē aizvadīts Latvijas kausa trešais posms Cross Country sacensībās motosportā

11. jūnijā, jau no paša rīta, Stende dun no motociklu un kvadraciklu motoru skaņām. Jau astoto gadu pēc kārtas visas dienas garumā šeit notiek Cross Country sacensības motosportā gan motocikliem, gan kvadracikliem.

Šis gads Stendes mototrasei ir īpašs – tiek atzīmēta tās desmitā jubileja. Un arī 11. jūnija Latvijas kausa trešais posms Cross Country disciplīnā nesis patiesu prieku organizatoriem – sacensības pulcējušas rekordlielu dalībnieku skaitu ar vairāk nekā 140 solo startiem. “Braucēju ir daudz, ļoti daudz ir absolūti iesācēji, kas mēģina pirmo reizi, es jau brīdināju, ka labi nebūs, jo mums ir salīdzinoši grūti. Nu, pagaidām izskatās viss ir labi,” stāsta organizators Guntars Žigats.

Pavisam deviņās klasēs, sākot no iesācējiem līdz profesionāliem sportistiem, gan ar motocikliem, gan kvadraciklu klasē, dalībnieki cīnījās līdz pat divu stundu garos braucienos. “Nebija viegli, cīnījos, bija sīvas cīņas ar konkurentiem no savas klases, tas padarīja to sacensību garšu vēl interesantāku. Pēc stundas tikai sajutu savu ritmu un tad jau iejutos savā formā, varēju iedot gāzīti beidzot, dalās motosportists, EGP klases uzvarētājs Miks Rasmanis.

Sacensības bija īsti “Baltijas mači” – tās pulcējušas lērumu dalībnieku no Lietuvas un Igaunijas, arī goda pjedestālu nereti mūsu sportisti dalīja ar kaimiņvalstu pretiniekiem. “Šīs bija ļoti jaukas sajūtas, jo šī ir pirmā reize, kad es esmu guvis uzvaru sacensībās Latvijā, ir ļoti patīkami šeit būt,” stāsta Igauņu motosportists, iesācēju klases uzvarētājs Mikhel Reino.

Lai arī laika apstākļi skatītājiem svētdienā bija lieliski, mazliet izaicinoši tie tomēr bija sportistiem. Ja pērn nācās cīnīties pa dubļiem, šogad problēmas radījis lielais sausums. “Pateicoties mūsu draugiem ar traktoriem, mēs vakar cīnījāmies un ir salietas tonnas ar ūdeni. Pagaidām viss turas,” stāsta Guntars Žigats. “Dažās vietās bija tā, ka redzamība bija pilnīga nulle, skatījos pēc trases marķējuma lentēm, kur līkums sekos. Pēc tam jau, uz beigām, mēs izretojāmies, un putekļi jau tik ļoti netraucēja. Bija ko strādāt, šī noteikti nav vieglākā trase Latvijā,” iespaidos dalās Miks Rasmanis.

Motosports šobrīd piedzīvot attīstību un ir cilvēkiem pieejamāks, rodas iespējas izmēģināt, līdz ar to pievienojas jauni braucēji. Arvien vairāk esot tieši jaunākie braucēji, dažās klasēs šogad dalībnieku skaits pat dubultojies. “Es domāju, ka, skatoties pēc jauniešiem, tas uzrāviens mums ir vēl tā kā priekšā. Šis sports ir tāds, ka tas ir jāpamēģina – daudziem nepatīk, bet ir, kas tanī iekrīt un aiziet tā lieta, un tas ir uz mūžu,” teic organizators.

Darbs Stendes mototrasē nekad nebeidzoties, un tagad, kad sportisti aizbraukuši, sāksies aktīvākā darba daļa – trases sakārtošana. Šie desmit gadi un sportistu atzītā trase neesot tikai smaga darba un lieliskas komandas rezultāts, bet galvenokārt – dzīvesveids.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.