Svārīgākās lietas kāzu dienā

Tradicionāli pieņemts uzskatīt, ka precamies vienu reizi mūžā, tieši tāpēc ir svarīgi piedomāt, lai šajā dienā viss izdotos nevainojami un ikviens klātesošais, bet jo īpaši jaunais pāris, justos laimīgs un mīlestības pārņemts. Tieši tāpēc, gatavojoties nozīmīgajam notikumam, ir būtiski pārdomāt svarīgākās lietas, iespējams, sagatavot sev špikeri, lai iegūtu sirdsmieru, ka nekas nav piemirsies.

Kāzu ceremonijas plāns

Vienmēr ir noderīgi, ja pirms pasākuma tiek sagatavots plāns. Dažkārt to veido paši jaunlaulātie, bet citreiz šis darbs tiek uzticēts kāzu vadītājiem un/vai vedējiem. Plānā vēlams pa pulksteņa laikiem atzīmēt, kurā brīdī kādi notikumi risināsies un kādas lietas konkrētajai darbībai nepieciešams sagatavot. Ērti, ja organizatoru komanda ir lielāka, tad katram no iesaistītajiem var uzticēt kādu konkrētu pienākumu veikšanu.

Svarīgie “sīkumi”

Kāzu dienā lielu daļu emociju veido šķietami sīkumi. Tāpēc pāris dienas pirms ceremonijas ir vērts sev uzdot dažus būtiskos jautājumus:

-Kur ir laulību gredzeni?

-Kurš izņems līgavas pušķi?

-Vai galda kartes jau ir gatavas?

-Vai jaunā pāra apģērbā netrūkst nevienas detaļas?

-Vai viesi ir informēti par ierašanās laiku un vietu?

-Vai mūziķiem ir iedota dziesmu liste?

-Kurš aizvedīs floristam kāzu auto?

-Kā droši atvest kāzu torti? Utt.

Neoficiālā svētku daļa

Ja par svētku oficiālo daļu parasti viss ir skaidrs un tās vadību lielā mērā uzņemas mācītājs vai dzimtsarakstu nodaļas pārstāvis, bet pārim atliek vien būt gataviem savam lielajam “jā” un atbilstoši saposties tam, atcerēties, lai laulību gredzeni ir paņemti līdzi, tad neoficiālajā daļā nereti ir sīkumi, kas mēdz piemirsties. Arī šeit jau laikus vēlams sagatavot plānu ar iegādājamām lietām un veicamajiem darbiem. Jo vairāk pats jaunais pāris iesaistīties scenārija plānošanā, jo lielāka ir iespēja, ka šī diena būs tieši tāda, kāda pārim patīk. Jo diemžēl neviens cilvēks no malas nevar precīzi zināt, vai pāris dod priekšroku ballītei skaļā mūzikā vai tomēr mierīgai kopābūšanai vien divatā.

Jo labāks špikeris pirms kāzu dienas būs sagatavots, jo vienkāršāka un baudāmāka būs pati diena, jo varēsiet būt pārliecināti, ka visi “mājas darbi” ir paveikti.